Znany dziennikarz poprowadził warsztaty w Rakoniewicach

Gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Rakoniewicach w dniu 19 listopada 2019 roku był Jakub Porada.

Jakub Porada jest znanym dziennikarzem telewizyjnym, autorem wielu książek podróżniczych, w tym „Porada na Europę”, powieści obyczajowej ,,Niezły numer, czyli dziewczyny w białych tenisówkach”.

Prowadzi programy informacyjne. Od 2001 roku, czyli od początku istnienia, pracuje w TVN24, a od 2011 roku również w TTV. Oprócz ukończenia studiów dziennikarskich zdobył także dyplom Aktora Scen Muzycznych i przez wiele lat występował w teatrze.

Jakub Porada poprowadził w bibliotece warsztaty dziennikarskie. W trakcie spotkania tłumaczył, jakich błędów językowych należy unikać i co zrobić, aby nie dać się tremie.

Przedstawił jak łatwiej przyswoić wiedzę, przećwiczył kilka przykładów z pracy zawodowej, między innymi, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jak przeprowadzić relację na żywo czy wywiad z przypadkowo spotkanymi osobami. Rady te pozwoliły na łatwiejsze zrozumienie konkretnego zagadnienia.

Dziennikarz podzielił się trafnymi spostrzeżeniami praktyka, który nie zajmuje się definicjami i formułkami, tylko przedstawia konkretne ćwiczenia, które dają większą pewność siebie. Spotkanie z Jakubem Poradą przybliżyło uczestnikom pracę dziennikarza telewizyjnego i jego specyfikę. Młodzież z szkoły Podstawowej w Rakoniewicach brała czynny udział w spotkaniu.

tekst i zdjęcia: biblioteka w Rakoniewicach

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.