Znakomity mecz Sokoła Rakoniewice.

W sobotę 2 września br. o godzinie 16.00 na stadionie w Rakoniewicach rozegrana została trzecia kolejka poznańskiej klasy okręgowej pomiędzy Sokołem Rakoniewice, który po remisie z Lipnem Stęszew 1:1 i niespodziewanej porażce 0:2 na wyjeździe z Czarnymi Wróblewo miał na koncie 1 pkt, a Błękitnymi Wronki, którzy po dwóch kolejkach na koncie mieli 6 pkt.

Wcześniej wronczanie zwyciężali w Strykowie 4:0 i na własnym boisku z Pogonią Lwówek 1:0. Tak więc faworytem spotkania był zespół z Wronek.

Sokół jednak niejednokrotnie pokazywał, że potrafi grać z zespołami wyżej notowanymi i widać to było od pierwszych minut spotkania. Pierwszą akcję pod bramką Błękitnych Sokół przeprowadził w 10. minucie, kiedy po strzale zawodnika Sokoła piłka trafiła w rękę obrońcy z Wronek znajdującego się w polu karnym, lecz sędzia spotkania tego nie zauważył i nie podyktował rzutu karnego dla gospodarzy. W dalszej części Sokół stwarzał sytuacje do zdobycia bramki, lecz brakowało celnego wykończenia. Piłkarze z Wronek jakby zaskoczenie grą Sokoła nie mogli wyprowadzić akcji dającej szansę na zdobycz bramkową.

Trzydziesta ósma minuta spotkania prawym skrzydłem atakuje Sokół, dośrodkowanie Mateusza Kaczmarka trafia wprost na głowę Adriana Gracza, który po występach w drużynie Mawitu Lwówek wrócił do Sokoła, a ten precyzyjnym strzałem głową pokonuje bramkarza Błękitnych Wojciecha Olesińskiego i jest 1:0 dla gospodarzy. W 42. minucie kolejna sytuacja do zdobycia bramki przez podopiecznych Macieja Świtały, ale strzał z okolicy siódmego metra Adama Marciniaka nogami broni Olesiński. Ostatnia minuta pierwszej części spotkania zagranie w pole karne, piłkę na 14 metr odgrywa Marciniak, a pewnym strzałem Adrian Gracz po raz drugi pokonuje Olesińskiego i gospodarze, schodząc na przerwę, prowadzą 2:0.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej części Sokół podwyższa na 3:0, a na listę strzelców wpisuje się Aleksy Szczygieł, który doskoczył do wybitej przez obrońców Błekitnych piłki i strzałem z 25 metrów pewnie pokonał Olesińskiego.

Goście próbują zniwelować różnicę bramkową, ale nie jest to ich dzień i akcje na bramkę Sokoła kończą się na wysokości 16 metra.

W 73. minucie sędzia odgwizduje faul na zawodniku Sokoła w odległości ponad 20 metrów od bramki gości. Do piłki podchodzi kapitan miejscowych Patryk Lipiński, który pewnym strzałem nad murem gości umieszcza piłkę w siatce i jest już 4:0. Tylko jakaś katastrofa mogła odebrać zwycięstwo gospodarzom sobotniego spotkania.

W 81 minucie goście mają swoją szansę na pierwszą bramkę w tym meczu, ale obrońcy stanęli na wysokości zadania i skuteczna obrona i szybkie wyprowadzenie akcji pozwoliło na przeprowadzenie kontry Sokoła, lecz tym razem skutecznie broni Olesiński, a dobitka Kaczmarka szybuje nad poprzeczką.

W ostatniej minucie spotkania goście przeprowadzają akcję, po której strzelają honorową bramkę i mecz kończy się zwycięstwem Sokoła 4:1.