Zmiany w budżecie. Zwiększenie wydatków na drogi.

MG 1539

Radni na kolejnej sesji 8 lipca wprowadzą zmiany do budżetu związane z inwestycjami drogowymi. Nakłady na inwestycje drogowe wzrosną o pół miliona złotych.

Gmina Rakoniewice przeznaczy na remont nawierzchni drogi ulic Garbary i Starowolsztyńskiej w Rakoniewicach kwotę 300.000 zł.

Gmina przejęła także zadania związane z remontem dróg powiatowych od powiatu grodziskiego. Dotyczy to następujących zadań: remont chodnika w miejscowości Tarnowa wzdłuż drogi powiatowej nr 3570P Rakoniewice – Tarnowa. Remont będzie w całości finansowany przez samorząd Gminy Rakoniewice. Koszt zadania: 200.000 zł.
opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę drogi powiatowej nr 3579P Wioska- Gnin- Kobylniki-Grodzisk Wlkp na odcinku o długości 6,65 km położonego na terenie gminy Rakoniewice. Wsparcie finansowe powiatu wyniesie 40.000 zł, do kładnie tyle samo stanowić będą środki gminy środki.
O 60 000 zwiększone zostana wydatki na „ Ciąg pieszo – rowerowy drogi krajowej na odcinku Rostarzewo Wolsztyn” .
W roku 2011 Rada Miejska w Rakoniewicach podjęła Uchwałę Nr VI/47/2012 z dnia 12 maja 2011 w sprawie przyjęcia do realizacji zadania z zakresu administracji rządowej pod nazwą Budowa ciągu pieszo-rowerowego drogi krajowej na odcinku Rostarzewo –Wolsztyn. Na podstawie tej Uchwały podpisano porozumienie z Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu . W roku 2014 przypada do wykonania dokumentacji przejścia przez tory, wykupy gruntów, roboty budowlane.

W wyniku rozstrzygnięcia przetargu na budowę ulicy Polnej w Rakoniewicach zmniejszeniu ulegną wydatki o kwotę 100.000 zł.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Kamila
Kamila
6 lat temu

Możemy się cieszyć, że tyle inwestycji gminnych jest realizowanych. Nasze miasto pieknieje z dnia na dzień, a mieszkańcom żyje się coraz wygodniej.

ja
ja
6 lat temu

wreszcie pozytywna wiadomość, nowe inwestycje jak najbardziej potrzebne, ciągi pieszo rowerowe itp, ale nie wolno pozostawić dróg odłogiem bo to się odbije czkawką, jak nie dzis to za kilka lat będziemy płakać. szpitali w okręgu jest pełno i człowiek w razie potrzeby specjalistę znajdzie gdzie indziej ale drogi sa nasze i tu pozostana !!

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x