Złoto dla Rostarzewa, brąz dla reprezentacji Jabłonny

Siatkarki reprezentujące Rostarzewo oraz Jabłonnę wzięły udział w cieszącym się dużym zainteresowaniem Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet w Mochach.

Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mochach o godzinie 11:00 rozpoczęły się zmagania siatkarek o Puchar Wójta Gminy Przemęt.

Zespoły biorące udział w turnieju podzielono na dwie grupy.

W grupie A znalazły się zespoły z Błotnicy, Jabłonny, Rostarzewa oraz Wolsztyna. Grupę B stanowiły zespoły z Kaszczoru, Moch oraz Przemętu.

W zmaganiach grupowych siatkarki z Rostarzewa pewnie wygrały swoje spotkania z Błotnicą i Wolsztynem, nie tracąc seta, natomiast siatkarki z Jabłonny musiały uznać wyższość zawodniczek z Rostarzewa, przegrywając również 2:0 w walce o pierwsze miejsce w grupie.

3. Kaszczor 1 pkt w setach 1:4.

W półfinale podopieczne Mateusza Radajewskiego zmierzyły się z drugim zespołem w grupie B, mianowicie siatkarkami z Moch. I tym razem mecz pewnie wygrały, bez straty seta. Po pewnym awansie do finału nastąpiło oczekiwanie na wynik drugiego półfinału, w którym zawodniczki z Jabłonny grały ze zwyciężczyniami grupy B, siatkarkami reprezentującymi Przemęt. W zaciętym meczu lepsze okazały się zawodniczki z Przemętu, wygrywając 2:1.

W meczu o trzecie miejsce siatkarki z Jabłonny wygrały pewnie 2:0 i tym samym zapewniły sobie miejsce na podium.

W meczu finałowym zawodniczki z Rostarzewa, niczym dobrze naoliwiona maszyna, nie pozwoliły siatkarkom z Przemętu, chociaż na moment pomyśleć o zwycięstwie w turnieju i wygrywając 2:0, pewnie zwyciężyły w turnieju, nie tracąc nawet jednego seta. Na uznanie zasługują postawy zawodniczek z Rostarzewa i Jabłonny, które grając w grupie A miały po jednym meczu więcej do rozegrania, co nie przeszkodziło obu zespołom w osiągnięciu sukcesu.