Złodziej schwytany

101 2033

Wolsztyńscy policjanci w poniedziałek nad ranem 21.11.br zatrzymali 19 letniego mieszkańca pow. wolsztyńskiego, który kilka godzin wcześniej na zabawie w miejscowości Jabłonna pow. grodziski dokonał kradzieży kurtki wraz z telefonem komórkowym m-ki Nokia X-3. Za kradzież mienia ustawodawca przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Rakoniewiccy policjanci w nocy z niedzieli na poniedziałek powiadomieni zostali o kradzieży kurtki wraz z telefonem komórkowym  m-ki Nokia X-3 o łącznej wartości 720 zł należącej do mieszkanki Zbąszynia. Funkcjonariusze, którzy  zajęli się sprawą udali się na miejsce zgłoszenia, gdzie w rozmowie ze zgłaszającą ustalili przebieg wydarzeń jaki miał miejsce bezpośrednio przed kradzieżą. Zarówno zgłaszająca jak i inni świadkowie podali szczegółowy rysopis mężczyzny, który był widziany przy boksie, a nie należał do towarzystwa bawiących się na zabawie osób. Podane informacje wystarczyły rakoniewickim policjantom na wytypowanie mężczyzny, który zdążył się już oddalić w kierunku miejsca zamieszkania.

101 2034 

Funkcjonariusze przy wsparciu kolegów z sąsiedniego powiatu wolsztyńskiego zatrzymali w miejscu zamieszkania 19 letniego mieszkańca pow. wolsztyńskiego, który posiadał przy sobie kurtkę oraz telefon. Mężczyzna podczas zatrzymania miał blisko 2,5 promila alkoholu w organiźmie. Przedmioty te szybko trafiły do prawowitego właściciela.

Mężczyzna po zebraniu wszelkich dowodów popełnienia czynu, usłyszał zarzut zaboru w celu przywłaszczenia kurtki oraz telefonu komórkowego do którego się przyznał i poddał dobrowolnej karze. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzi Wydział Kryminalny KPP Grodzisk Wlkp. 19 – latkowi za kradzież grozi teraz surowa kara nawet do 5 lat więzienia.

Tomasz Górny

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x