Dwa zdarzenia w okolicy Rostarzewa i Rakoniewic

Pomiędzy miejscowościami Rakoniewice, a Rostarzewo na drodze krajowej nr 32 doszło dziś do wypadku drogowego z udziałem 2 pojazdów osobowych. Samochodami podróżowały 3 osoby, które z poważnymi obrażeniami przetransportowane zostały do poszczególnych szpitali.

Droga krajowa nr 32 na odcinku Rakoniewice – Rostarzewo przez 4 godziny była wyłączona z ruchu, policjanci kierowali objazdami. Okoliczności i szczegóły tego wypadku będą wyjaśniali funkcjonariusze z grodziskiej jednostki Policji.

17 lutego br. kilka minut po godz. 14:00 na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Rakoniewice, a Rostarzewo doszło do wypadku drogowego z udziałem 2 pojazdów osobowych, którymi podróżowały łącznie 3 osoby. Według wstępnych ustaleń policjantów z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że podczas manewru wymijania się obu pojazdów, z nieustalonych jak dotąd przyczyn doszło do ich zderzenia czołowego lewymi narożami. Samochody biorące udział w zdarzeniu to pojazdy marki Ford Mondeo oraz VW Golf. Siła uderzenia doprowadziła, że jeden z pojazdów zawisł na barierkach ochronnych. Samochodami podróżowały 3 osoby. Wszystkie zostały przetransportowane do poszczególnych placówek medycznych. 31-letnia pasażerka Forda Mondeo śmigłowcem została przewieziona do jednego z podpoznańskich szpitali. Kierująca pojazdem osobowym marki VW Golf to 61-letnia mieszkanka Poznania. Fordem Mondeo kierował 60-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Według wstępnych opinii lekarzy mówi się o wielu obrażeniach ciała w postaci złamań oraz obrażeń wewnętrznych. Poszkodowani znajdują się pod stałą opieką lekarzy.

Przez około 4 godziny droga krajowa nr 32 na tym odcinku była wyłączona z ruchu. Policjanci kierowali objazdami przez miejscowości Wielichowo lub Jabłonna w kierunku na Wolsztyn.

Policjanci wykonali szereg czynności procesowych. Sporządzili dokumentację ze szczegółowych oględzin miejsca wypadku, jak również samych pojazdów. Wykonali dokumentację fotograficzną, szkice oraz wymiary wszystko po to, aby w najbliższym czasie móc wyjaśnić przyczyny, jak i okoliczności tego wypadku.


Wczoraj, 16 lutego br., w miejscowości Rostarzewo na drodze krajowej nr 32 doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra najechał na kierującego samochodem marki Audi A8, który chciał skręcić w lewo na drogę gruntową. Doszło do zderzenia bocznego, gdzie na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Kierowcy byli trzeźwi, jednakże sprawca kolizji będzie musiał ponieść stosowne konsekwencje prawne.

Do zdarzenia doszło 16 lutego br. ok. godz. 19:50 w miejscowości Rostarzewo na drodze krajowej nr 32. Przez około 20 min ruch był wstrzymany, później wszystko wróciło do normy. Jak ustalili policjanci będący na miejscu, kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra 34-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice na prostym odcinku drogi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Najechał na kierującego pojazdem marki Audi A8, 33-letniego mieszkańca Rostarzewa, który w tym momencie podejmował manewr skrętu w lewo chcąc zjechać na drogę gruntową. Nie zdążył jednak opuścić drogi krajowej ponieważ w bok jego samochodu uderzył kierowca Audi.

Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego ostatecznie okazało się, że uczestnicy mają ogólne potłuczenia ciała. Zakwalifikowana kolizja zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy wobec sprawcy, jak również do Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim funkcjonariusze skierowali wniosek o ukaranie.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *