Zatrzymano 50-letniego Palestyńczyka

Na terenie gminy Rakoniewice policjanci z wydziału kryminalnego grodziskiej policji zatrzymali 50-letniego Palestyńczyka.

Policja zabezpieczyła ponad 60 sztuk wszelkiego rodzaju części samochodowych pochodzących ze skradzionych pojazdów. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów paserstwa, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

30 lipca br. funkcjonariusze pionu operacyjnego z grodziskiej jednostki Policji wspólnie z policyjnym specjalistą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmującym się dziedziną mechanoskopii przeprowadzili kontrolę jednego z magazynów firmowych znajdujących się na terenie gminy Rakoniewice w powiecie grodziskim.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 64 sztuki podejrzanych części samochodowych. Policyjny biegły w zakresie mechanoskopii nie miał wątpliwości, że znalezione części pochodzą z przestępstwa. Kilka z nich pochodziło między innymi z Mercedesa rocznik 2018 skradzionego w tym roku w Warszawie. Inne części od pojazdów skradzionych wcześniej na terenie Niemiec. Silniki, wszelkiego rodzaju elementy karoserii, plastikowe elementy wyposażenia pojazdów, urządzenia elektroniczne, liczniki samochodowe i wiele innych figurowały w systemach jako utracone.

50-letni obywatel Palestyny gromadził wątpliwego pochodzenia części samochodowe w wynajmowanym przez siebie magazynie na terenie gminy Rakoniewice. Mężczyzna wszystkie te części odpowiednio opisywał i pakował w kontenery. Przygotowane w ten sposób części samochodowe ostatecznie trafiały między innymi do Palestyny.

-relacjonuje przebieg zdarzeń KPP w Grodzisku Wielkopolskim

Grodziscy kryminalni w związku z powyższą sprawą zatrzymali 50-letniego mężczyznę, któremu postawili pięć zarzutów paserstwa. Ilość tych zarzutów może ulec zmianie z uwagi na dalszy rozwój tej sprawy. Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie