Zatrzymanie w Rakoniewicach: dowody rejestracyjne, karty pojazdów i kradzione części

Rakoniewiccy policjanci  zatrzymali w ubiegłym tygodniu dwóch mężczyzn, którzy dokonali włamania i  kradzieży części samochodowych w Rakoniewicach.

Jednym z zatrzymanych jest 30-letni mieszkaniec Rakoniewic, a drugim 23-letni mieszkaniec Poznania. 

Policjanci odzyskali w całości skradzione przedmioty warte ponad 99 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Komisariatu Policji w Rakoniewicach wpłynęło zawiadomienie, że w jednym z magazynów na terenie firmy znajdującej się w Rakoniewicach doszło do włamania, podczas którego zostały skradzione liczne części samochodowe. Właściciel magazynu wycenił skradziony sprzęt  na ponad 99 tysięcy złotych. Policjanci będący na miejscu znaleźli odpowiednie  ślady, które ostatecznie doprowadziły funkcjonariuszy bezpośrednio do sprawców.

Na jednej z posesji policjanci ujawnili skradzione przedmioty w postaci: turbosprężarek, alternatorów, rozruszników, pompy klimatyzacji, skrzynie biegów, głowice silnikowe, przewody elektryczne oraz prostownik do ładowania akumulatorów. Na tej właśnie posesji doszło do zatrzymania dwóch młodych mężczyzn. Ponadto w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci zabezpieczyli 21 dowodów rejestracyjnych oraz kilka sztuk kart pojazdów różnych marek.

Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca włamania pobierając między innymi ślady struktury materiałów, ślady traseologiczne, osmologiczne oraz ślady linii papilarnych. Wykonali dokumentację procesową niezbędną dla późniejszego zakończenia sprawy.

Mężczyźni, jak się okazało byli już wcześniej karani. Teraz usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *