Zasłużone zwycięstwo Sokoła

100 5610

Przy bardzo upalnej pogodzie, Sokół Rakoniewice mający już zapewnione utrzymanie w klasie okręgowej, w sobotę ( 06.06.) podejmował na własnym boisku, spadkowicza z klasy okręgowej, drużynę Patrii Buk.

Początek spotkania był nudny, żaden z zespołów nie stworzył dogodnej sytuacji. Pierwsza sytuację ma Sokół, w 15 min. strzał Adriana Gracza minimalnie mija poprzeczkę. Mecz jest rozgrywany przy bardzo dużym upale, dlatego sędzia spotkania w 23 min. zarządził minutową przerwę, aby zawodnicy mogli się schłodzić. W 37 min. dośrodkowanie zawodnika Sokoła i zawodnik Patrii wybija piłkę, która minimalnie mija poprzeczkę własnej bramki. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:0.

Drugą połowę znakomicie rozpoczyna Sokół, znakomite podanie Michała Lepy na bramkę zamienia, najaktywniejszy w tym meczu, Adrian Gracz. Mija dziesięć minut i strzał z odległości 20 m. Adriana Gracza. Strzał odbija bramkarz gości, a piłka trafia pod nogi napastnika Sokoła Michała Justa, który przy dobitce trafia prosto w leżącego bramkarza,
a wystarczyło delikatnie podciąć piłkę nad leżącym bramkarzem, aby ta trafiła do bramki. Kolejna groźna sytuacja dla Sokoła w 64 min. po strzale Piotra Tomiaka z 25m. bramkarza z trudem wybija piłkę na rzut rożny.

Kolejne minuty mijają bez klarownej sytuacji dla któregoś z zespołów. Mamy 84 minuta znakomita akcja napastnika Sokoła Szymona Rothe, który precyzyjnym strzałem w krótki róg bramkarza Partii podwyższa wynik na 2:0 dla Sokoła. Niestety po błędzie Piotra Tomiaka, goście w 85 min. meczu strzelają gola kontaktowego i mamy już tylko 2:1 dla Sokoła. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Sokół zasłużenie wygrał 2:1. Sokół był zespołem lepszym, grającym dużo piłką, lecz należy dodać, że Partia to zespól który zdobył tylko 2 pkt. w rundzie rewanżowej. Na kolejne spotkanie Sokół udaje się do sąsiada z tabeli Lipna Stęszew.

Skład Sokoła: Ceglarek, Moszka, Bimkiewicz, Mikołajczyk, Lepa, Tomiak Wajs, Hajder, Gracz, Just. Zmiany Rothe, Simiński.