Zapraszamy do współpracy w SPD SERCE w Rakoniewicach

serce

„Zapraszamy do współpracy w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom SERCE w Rakoniewicach”

Czujemy się wyróżnieni i zadowoleni z możliwości podjęcia kolejnych działań angażując społeczność lokalną. Fundacja Tesco ogłosiła konkurs grantowy pt. „Decydujesz, pomagamy”, do którego udało nam się zakwalifikować.

1075 organizacji z całej Polski złożyło wniosek o grant. Nasze stowarzyszenie znalazło się w grupie szczęśliwców i otrzymało możliwość przejścia do II etapu konkursu. W etapie tym ważne było wsparcie klientów wybranego sklepu Tesco, gdzie oddawano swoje głosy na najlepszy projekt społeczny.

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy na nasz projekt, który nosi nazwę „Integracja w nowym ogrodzie”. Dla nas ogromnym wyróżnieniem był fakt, że oddawano głosy na projekt, gdyż to niezwykle miła forma docenienia podejmowanych przez nas przedsięwzięć.

Projekt polega na poprawie wizerunku terenu zielonego znajdującego się za siedzibą stowarzyszenia poprzez inicjatywy członków stowarzyszenia i społeczności lokalnej.

Zachęcamy wszystkich do współpracy podczas przygotowania terenu oraz malowania i montowania pergoli, donic i ławek ogrodowych. Miejsce będzie tym bardziej efektowne i ciekawe ponieważ zakupiony zostanie grill z paleniskiem, gdzie przy rozpalonym ognisku będzie można miło spędzić wolny czas. Nowy ogród upiększany będzie w celu wykorzystania go na organizowanie uroczystości i spotkań w gronie znajomych, rodziny. Zachęcamy serdecznie do wnoszenia nowych pomysłów jak wzbogacić nowe miejsce spotkań.

Mamy nadzieję, że zainteresujemy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe tym co dzieje się w naszym stowarzyszeniu. Osoby niepełnosprawne dzielnie pracują podczas każdego nowego wyzwania, przed którymi zostają postawione.

Już dziś wiemy, że swoim pomysłem zainteresowaliśmy dzieci oraz wychowawców z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi z Rakoniewic. Dzieci z chęcią wezmą udział w proponowanych zajęciach warsztatowych: kulinarnych i plastycznych przeprowadzonych przez członków stowarzyszenia.

Podsumowując projekt zorganizujemy Piknik Integracyjny w klimacie Halloween, który odbędzie się w dniu 28.10.2016r. Naszym zadaniem będzie wspólne przygotowanie konkursu plastycznego i sportowego oraz dekoracji pikniku. W programie zaplanowano wspaniałą zabawę przy muzyce. Zapraszamy.

K.K.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x