Zaniedbane rowy, zalane ulice, nawalne opady

row

Radna Gabriela Cielecka zgłosiła do komisji rolnictwa RM wniosek o wyjaśnienie problemu dotyczącego ul. 3 maja w Rostarzewie.

Jest tam kanalizacja deszczowa. Za budynkami po prawej stronie od ośrodka zdrowia są rowy zbierające. Do tego rowu dostaje się woda z pól. Niektórzy rolnicy i mieszkańcy zakopali rów i mieszkańcy skarżą się, że przy opadach są zalewani

– mówiła radna Cielecka

Radna zaapelowała, aby ten problem rozwiązać i uwzględnić to przy budowie tej drogi.

W temacie wypowiedział się burmistrz Gerard Tomiak

Skargi dotyczyły nieodpowiedniej przepustowości rury pod nieruchomością pana […]. Ta sprawa została zgłoszona do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Powoływaliśmy się w tym względzie na zakłócenie gospodarki wodnej. Moja wiedza jest taka, że zostało to naprawione.

W pytaniu pani Cieleckiej, padła także odpowiedź. Jeśli mamy koło siebie rowy, to o nie nie dbamy. Rura i rów, żeby były drożne to na całej swojej długości muszą być zadbane. Jeżeli ma kilometr i na 500 metrach jest wykoszony i zadbany, a następnych 500 metrach wygląda jak wygląda albo go najczęściej nie ma, bo ktoś sobie zrobił przejazd, ktoś sobie zrobił mostek itd. Tak naprawdę w wielu przypadkach można mieć pretensje tylko do siebie i nie ma tu z mojej strony złośliwości.

Nie znam szczegółów projektu ul. 3 maja, ale sądzę, że jest to wzięte pod uwagę, bo być musi, a w przypadku nawalnych opadów – widziałem rzekę o nazwie “3 maja” – tak się dzieje. Widzieliśmy po wczorajszym popołudniu i nocy, że Paryż pływa, Warszawa, Kraków, Poznań i 3 maja też… Jest jakaś masa krytyczna, która jeśli jest przekroczona – wtedy nawet przy dużej średnicy rury nie da się tego zrobić (red. odprowadzić opady na bieżąco). Trzeba apelować do wszystkich o tę dbałość […]

Zwracamy się do tych instytucji o wykaszanie, czyszczenie. Różnie to wygląda. Pieniędzy nie ma – stały problem. Ta częstotliwość czyszczenia jest różna w zależności od tego na ile ważny jest ten rów. Dziękuję za głos, będziemy się temu miejscu przyglądali przynajmniej jeśli chodzi o przyszły rok, jak ta inwestycja miała by być realizowana.

– mówił burmistrz podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x