Zainteresowani licznie zwiedzali odrestaurowany rakoniewicki pałac

IMG 5836

Od jutra Urząd Miejski Gminy Rakoniewice rozpoczyna działalność w wyremontowanym pałacu w Rakoniewicach. W przeddzień tego faktu zainteresowani mogli wziąć udział w “dniu otwartym” i zwiedzić odrestaurowany zabytek.

Z zaproszenia burmistrza do zwiedzania pałacu-urzędu skorzystało bardzo wielu zainteresowanych. Pracownicy urzędu wcielili się w role przewodników i oprowadzali zwiedzających po obiekcie.

Po blisko trzydziestu latach od transformacji ustrojowej rakoniewicki urząd ma wreszcie salę sesyjną. Jej reprezentacyjne wnętrze naszpikowane jest nowoczesnymi technologiami. Obrady będzie można m.in. obejrzeć dzięki transmisjom online.

Drugim reprezentacyjnym wnętrzem jest sala ślubów. Elegancka bryła pałacu w połączeniu z jego atrakcyjnym otoczeniem mogą być świetnym miejscem do przeprowadzenia ślubnej sesji zdjęciowej.

Usytuowanie z zabytkowym obiekcie gminnej administracji daje najlepszą gwarancję jego utrzymania w należytym stanie. Odwiedzający mogli podczas zwiedzania zaopatrzyć się w kolorowe wydawnictwo prezentujące proces podnoszenia pałacu ze stanu niechybnie zmierzającego do ruiny. Wielu zwiedzających skorzystało z jedynej okazji wpisania się do pamiątkowej księgi.

Galerię można przejrzeć klikając strzałki na zdjęciu.
Dzień otwarty w rakoniewickim urzędzie

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x