II Dycha Drzymały – 7 października wystartowało około 1000 osób [zdjęcia, filmy]

MG 3444

Druga edycja organizowanych w Rakoniewicach zawodów biegowych o nazwie “Dycha Drzymały” odbyła się 7 października. Przed rozpoczęciem biegu zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rostarzewa, a rozgrzewkę przeprowadzili trenerzy Fitness Klubu Niagara z Rakoniewic. Na starcie  stanęło około tysiąca uczestników. Jest to wzrost popularności o 40 % w stosunku do ubiegłego roku. (Video – Start)

Organizatorzy byli zmuszeni zamknąć zgłoszenia przed terminem w wyniku dużej popularności biegu. ZOBACZ KTO SIĘ ZAPISAŁ W trakcie imprezy odbywały się również XVIII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w biegu na 10 km. Biegowi towarzyszyła akcja dobroczynna “Biegnę dla Roberta”, w której biegacze solidaryzowali się z chorym na białaczkę strażakiem.

[good-old-gallery id=”6125″]

Wyniki II Dychy Drzymały

Zawodnicy przemierzyli dwie pięciokilometrowe pętle po trasie przedstawionej niżej:

trasa
Start i meta znajdowały się na rakoniewickim rynku. Dyrektorem a także uczestnikiem biegu jest będący także przewodniczącym Rady Miejskiej – Krzysztof Krawczyk. Cieszy się on szczególnie z faktu, że do Dychy Drzymały stanęło w tym roku po raz kolejny kilkadziesiąt osób z najbliższej okolicy. Na naszych czwartkowych treningach przed biegiem zjawiało się ok 40 osób – powiedział.
Każdy kto ukończył dzisiejszy bieg opuścił Rakoniewice z medalem, na którym znajduje się wizerunek wozu Drzymały.
medal drzymaly1
Skrót filmowy

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x