Rakoniewice: Orkiestra z Rostarzewa świętuje 20 lat istnienia

IMG 4158

17 listopada o 16.00 w rakoniewickiej Hali Widowiskowo Sportowej rozpoczął się uroczysty występ jubileuszowy z okazji dwudziestolecia istnienia Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rostarzewa. Koncertowi towarzyszy wystawa historyczna. Impreza wzbudziła duże zainteresowanie i publiczność licznie zgromadziła się, aby posłuchać muzyki i podziwiać taniec.

Orkiestra o sobie:

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rostarzewa została założona przez Henryka Basińskiego w 1992 roku. Składa się z uczniów i absolwentów Szkoły w Rostarzewie i muzyków z okolicy. Orkiestra to 20 lat rostarzewskich tradycji muzycznych. Henryk Basiński był nauczycielem muzyki w szkole podstawowej w Rostarzewie, który zaszczepił pasję muzyczną i zainteresowanie grą na instrumentach dętych wśród uczniów. To właśnie ci uczniowie utworzyli orkiestrę założoną w 1992 roku. Dziś wielu z nich nadal realizuje swoje muzyczne zainteresowania.

[good-old-gallery id=”6508″]

Od maja 2006 roku dyrektorem artystycznym i dyrygentem jest Dariusz Bartosz Basiński, dyrektorem jest Izabela Cieślewicz – szefowa szkoły, w której orkiestra działa, a choreografem – Katarzyna Bocer długoletni tambourmajor tego zespołu.

W repertuarze orkiestry są: klasyka, rozrywka, marsze, żaden gatunek nie jest dla nich obcy.

Orkiestra koncertowała w wielu miastach Polski i za granicą – Niemcy, Czechy, Dania, Litwa i Węgry, została wielokrotnie wyróżniona za udział w licznych festiwalach i konkursach.
Obecny skład orkiestry tworzy 40 muzyków i 20 osobowa grupa tańczących dziewcząt. Działalność orkiestry jest finansowana przez Gminę Rakoniewice.

Z okazji jubileuszu ukazało specjalne wydanie Rakoniewickiego Magazynu Informacyjnego, który obszernie opowiada o historii tego zespołu.

Na podstawie materiałów informacyjnych ze strony orkiestrarostarzewo.com

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x