XVI kolejka Rakoniewickiej Ligi halowej

W niedzielne popołudnie 26 lutego br. w rakoniewickiej hali rozegrana została XVI kolejka rozgrywek VIII edycji Rakoniewickiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej.

W niedzielę rozegrano tylko cztery z pięciu zaplanowanych spotkań, ponieważ zespół Trans PL uczestniczy w Mistrzostwach Halowych LIGIHALOWE.pl i awans drużyny TRANS PL, do kolejnego etapu rozgrywek spowodował konieczność przełożenia meczu.

Organizator wyraził zgodę na przesunięcie spotkania FAN CLUB BARCA – TRANS PL z pierwotnego terminu 26.02.17 na 18.03.2017 godz. 15:20.

W pierwszym niedzielnym meczu zaprezentowały się zespoły z dolnej części tabeli, a wynik spotkania pomiędzy Primadent Team i  Trefny Kiker 4:4

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Rakosharks, zespołu walczącego o mistrzostwo oraz Wita Team, która w dalszym ciągu ma szanse na osiągnięcie wysokiej lokaty w tegorocznych rozgrywkach. Walczący o pierwsze miejsce zawodnicy Rakosharks wysoko pokonali Wita Team 5:2

W kolejnym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły zespoły Coco Jumbo i Świętych. Mecz był bardzo zacięty, a Święci w ostatniej minucie meczu zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, pokonując Coco Jumbo 3:2.

Czwarty i zarazem ostatni mecz to rywalizacja pomiędzy FC Spartan i Old Boys. Początek spotkania to błyskawiczna bramka FC Spartan  na 1:0. Strata bramki w żaden sposób nie podziałała mobilizująco na zawodników Old Boys, którzy do przerwy przegrywali 3:0, a cały mecz przegrali 5:2. Było to pierwsze zwycięstwo FC Spartan w tegorocznych rozgrywkach.

Po szesnastej kolejce teoretyczne szanse na mistrzostwo ma jeszcze 6 zespołów, lecz  patrząc na układ tabeli w walce pozostaje tylko 5 zespołów.

Tabela po XVI kolejce

 1. Fornaś 34 pkt.
 2. Rakosharks              34 pkt.
 3. Świeci              30 pkt.
 4. Trans PL               18 pkt. ( zaległe spotkanie do rozegrania z FC Barca)
 5. Coco Jumbo              28 pkt.
 6. Wita Team 23 pkt.
 7. Old Boys 17 pkt.
 8. Trefny Kicker 14 pkt.
 9. Fan Club Barca 9 pkt. ( zaległe spotkanie do rozegrania z Trans PL)
 10. Primadent Team 8 pkt.
 11. FC Spartan 7 pkt.

 

Wybrane dla Ciebie