XV edycja Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

21

25 marca br. punktualnie o godz. 09.00 na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Ruchocicach nastąpiła inauguracja XV-go Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tegorocznej edycji udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu gminy Rakoniewice.

Wzorem lat ubiegłych w czasie turnieju rozegrane zostały wszystkie stałe konkurencje z najważniejszą konkurencją w tle, czyli miasteczkiem ruchu drogowego. Najpierw uczestnicy Turnieju rozwiązali test. Następnie zmagali się z miasteczkiem ruchu drogowego, torem przeszkód, jak również poddani zostali sprawdzeniu ich wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji okazało się , że największą ilość punktów w kategorii szkół podstawowych zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rakoniewicach. Wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum w Ruchocicach. To właśnie oni będą reprezentować swoje szkoły w Finale Powiatowym 18 kwietnia br. w Wielichowie.

Na zakończenie tegorocznego Turnieju, gospodarz dyrektor mgr Mirosława Gradzik zaprosiła przybyłych gości do zaszczytnego udziału w wręczaniu nagród. Fundatorem oraz Patronem Honorowym Turnieju był burmistrz Rakoniewic dr Gerard Tomiak. Z ramienia Policji na turnieju pojawili się: pierwszy z-ca komendanta powiatowego policji w Grodzisku Wielkopolskim komisarz Krzysztof Krawczyk, komendant komisariatu policji w Rakoniewicach asp. sztab. Robert Michalak wraz z kierownikiem prewencji tegoż komisariatu asp. sztab. Maciejem Wójcikiem oraz rzecznik grodziskiej policji sierż. sztab. Kamil Sikorski. Tegoroczny Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbędzie się 13 maja w Pile.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x