Wypadek na odcinku Rakoniewice-Rostarzewo

16 stycznia 2012 około godziny 15 na drodze krajowej nr 32 na odcinku między Rakoniewicami a Rostarzewem doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jadący od strony Wolsztyna kierowca samochodu Mazda zjechał na pas przeciwny i zderzył się z jadącym od strony Grodziska samochodem Opel, w którym jechały dwie osoby. Ranni, cała trójka uczestnicząca w zdarzeniu, zostali przewiezieni do szpitala.

Korespondencja rzecznika grodziskiej policji:

O dużym szczęściu mogą mówić dwaj kierowcy, którzy uczestniczyli w zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowością Rakoniewice – Rostarzewo. Przyczyną kolizji drogowej było nagłe zjechanie na lewy pas drogi i zderzenie czołowe z samochodem jadącym z przeciwnego kierunku. Po ustaleniu okoliczności zdarzenia sprawca ukarany został mandatem karnym kredytowanym w wysokości 200 zł oraz sześcioma punktami karnymi.

Grodziscy policjanci w dniu wczorajszym 16.01.br o godz. 15.10 powiadomieni zostali o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Rakoniewice – Rostarzewo. Funkcjonariusze na miejsce zdarzenia udali się niezwłocznie i ustalili, że 21 letni mieszkaniec  gm. Rakoniewice kierując samochodem m-ki Mazda 3, o początkowych numerach rejestracyjnych PGO w kierunku Rakoniewic wskutek utraty przytomności zjechał na lewy pas drogi i uderzył w prawidłowo jadący samochód osobowy m-ki Opel Vectra, którym kierował 59 letni mieszkaniec gm. Wolsztyn.

W wyniku zdarzenia drogowego kierujący pojazdami oraz pasażerka samochodu Opel Vectra  doznali ogólnych potłuczeń i po hospitalizacji zostali zwolnieni do swego miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, że kierowcy byli trzeźwi. Po ustaleniu okoliczności zdarzenia kierowca samochodu Mazda 3 ukarany został mandatem karnym kredytowanym w wysokości 200 zł oraz sześcioma punktami karnymi.

Bardzo ważnym elementem bezpiecznej jazdy jest dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. W tym przypadku przyczyną zdarzenia drogowego było złe samopoczucie kierowcy, który zasłabł. Pamiętajmy w momencie kiedy czujemy się  zmęczeni zamykają się nam oczy powinniśmy się zatrzymać wyjść z samochodu lub zjechać na parking i odpocząć. Kierowanie pojazdem na siłę kończy się kolizją drogową bądź wypadkiem.

W tym przypadku ucierpiały tylko pojazdy, a nie kierujący, którzy doznali ogólnych potłuczeń. Ważnym elementem jest również  rozsądek, rozwaga oraz wzajemne zaufanie, które jako użytkownicy dróg powinniśmy  wymagać od siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego, począwszy od kierowców, rowerzystów, a kończąc na pieszych. Więcej wyobraźni na drodze, a pożądanym efektem będzie mniej tragicznych zdarzeń.

Raport Państwowej Straży Pożarnej z tego zdarzenia


Wyświetl większą mapę

Wybrane dla Ciebie