Wypadek na K 32

Do groźnego wypadku drogowego doszło w dniu dzisiejszym o godz. 09..35 na drodze krajowej k-32 pomiędzy miejscowościami Ruchocice – Drzymałowo gm. Rakoniewice. Ogólnych obrażeń ciała w wyniku najechania na tył pojazdu doznali 22 letnia kierująca samochodem m-ki Peugeot oraz dwoje pasażerów. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci ruchu drogowego.

Grodziscy policjanci w dniu 27.07.2011r o godz.09.35 powiadomieni zostali o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze krajowej K-32 pomiędzy miejscowościami Ruchocice – Drzymałowo. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa wypadkowa, która zabezpieczyła miejsce wypadku drogowego. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że do zdarzenia drogowego doszło poza obszarem zabudowanym na prostym odcinku drogi.

[good-old-gallery id="1038"]

Kierująca samochodem osobowym m-ki Peugeot, 22 letnia mieszkanka Rakoniewic na prostym odcinku drogi najechała na tył stojącego zestawu ciężarowego, którym kierował 59 letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. Policjanci pracujący na miejscu zabezpieczyli ślady, które z pewnością przyczynią się do wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia. Jedną z wersji branych pod uwagę przez policjantów jest nie zachowanie środków ostrożności w tym odległości pomiędzy pojazdami. Podane urządzenie do pomiaru alkoholu nie wykazało u kierujących alkoholu w organizmie.

W wyniku zdarzenia drogowego do Szpitala Rejonowego w Grodzisku Wlkp. przewieziono kierującą samochodem osobowym m-ki Peugeot oraz dwoje pasażerów. Osoby te w szpitalu pozostały na obserwacji.

Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzi Wydział Kryminalny tutejszej jednostki.

Ostrożność, rozwaga oraz pełna koncentracja podczas kierowania pojazdem w dużym stopniu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozluźnienie, rutyna oraz brawura niejednokrotnie były skutkiem zdarzeń drogowych. Podstawą bezpiecznej jazdy jest zachowywanie podstawowych wymogów bezpieczeństwa, w tym dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze pozwoli to na zminimalizowanie skutków zdarzeń drogowych, które w dużej mierze zależą od nas samych.

Tomasz Górny

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.