Wymarzona inauguracja sezonu Sokoła Rakoniewice

W sobotnie słoneczne popołudnie 24 sierpnia 2019 roku o godzinie 16:00 na stadionie w Rakoniewicach piłkarze Sokoła Rakoniewice, po rocznej nieobecności w rozgrywkach seniorskich, rozegrali mecz inaugurujący sezon w wielkopolskiej klasie B grupa 7.

W pierwszym spotkaniu zawodnikom Sokoła przyszło się zmierzyć z piłkarzami Huraganu Łomnica.

Od pierwszych minut piłkarze Sokoła zdecydowanie ruszyli do ataku na bramkę gości i w piątej minucie spotkania mogli otworzyć wynik meczu, lecz po odbiciu piłki od słupka zawodnik Sokoła z okolic 5 metra nie trafia w bramkę. Kolejne minuty to wyrównana gra z obu stron bez klarownej sytuacji do zdobycia bramki dla któregoś z zespołów. Pierwsza połowa dobiega końca, kiedy sędzia dyktuje rzut wolny dla Sokoła. Piłkę w okolicy 30 metra ustawie Oskar Wajs, który decydując się na strzał bezpośredni, umieszcza pewnie piłkę w siatce. Goście nie wznawiają już gry, gdyż był to przysłowiowy gol do szatni i sędzia odgwizduje koniec pierwszej polowy, po której Sokół prowadzi 1:0.

Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania i gospodarze, ruszając z atakiem, chcą podwyższyć prowadzenie. W 6. minucie po rozpoczęciu drugiej polowy na listę strzelców wpisuje się Adrian Gracz i Sokół prowadzi już 2:0. Zdobycie drugiej bramki i prowadzenie usypia obronę Sokoła, gdyż po rzucie wolnym piłka trafia pod nogi zawodnika gości, który pewnie pokonuje bramkarza Sokoła i jest 2:1.Kolejne minuty to nerwowa gra Sokoła, ale w 70. minucie Jakub Nowacki, strzelając trzeciego gola dla Sokoła, wprowadza spokój w szeregach gospodarzy. Wynik spotkania do końca nie uległ zmianie i Sokół w drodze do awansu pewnie pokonał piłkarzy z Łomnicy 3:1.

Sokół zagrał w składzie:  Łukasz Dembowiak, Jakub Nowacki, Adrian Gracz, Hubert Lepa, Adam Marciniak, Oskar Wajs, Tobiasz Utrata, Konrad Gracz, Cezary Franecki, Patryk Lipiński, Mateusz Sobański, Damian Tomkowiak, Tomasz Augustyniak, Piotr Leśnik, Bartosz Prosicki, Marek Śledź, Patryk Kaczmarek i Patryk Wojtkowiak.