Wykonali projekt i zbudują drogę

Gmina Rakoniewice wykonała dokumentację projektową budowy nowej nawierzchni drogi prowadzącej na stadion i ul. Sportowej. Został już ogłoszony przetarg, który ma wyłonić wykonawcę.

Ta inwestycja przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców ul. Sportowej, gdyż obecna nawierzchnia drogi jest nieprzyjazna dla otoczenia. Są to po prostu drogi gruntowe, gdzie kurz i błoto utrudniają życie.

Teraz będzie lepiej. Powstanie droga z kostki betonowej, chodnik (jednostronny wzdłuż ul. Sportowej) i zjazdy do posesji.

Inwestycja rozpoczyna się od skrzyżowania nienazwanej ulicy z ulicą Piaskową. Po około 180 metrach, zaprojektowane zostało skrzyżowanie z ulicą Słoneczną, a po około 320 m, ulica „bez nazwy” przechodzi w ulicę Sportową. Droga graniczy od strony południowej z terenami kolejowymi, natomiast od północnej z polami uprawnymi.

Zostaną wycięte drzewa

W ciągu ulicy Sportowej i „bez nazwy” ze względu na wytyczenie jej nowego przebiegu, w kolizji z drogą występuje kilka drzew. Jedno z nich podlega ochronie konserwatorskiej. Siedem drzew nie objętych ochroną zostanie przeznaczonych do wycinki bez dodatkowych pozwoleń, a na drzewo objęte ochroną Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał zgodę na podstawie wniosku Gminy (są to głównie topole, jeden klon i brzoza).

Jeśli chodzi o szerokość planowanych dróg to ulica Sportowa będzie miała 6,50 m szerokości, a ulica „bez nazwy” – 8,30 m. Łączna długość nowej drogi to 544 m.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.