Wybory uzupełniające odbędą się 2 października

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Rakoniewicach odbędą się 2 października – zarządził Wojewoda Wielkopolski. Wybory radnego odbędą się w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 1.

Okręg ten obejmuje Rakoniewice miasto, ulice: Cmentarna, Doktora Kamińskiego, Kościelna, Nowotomyska, Ogrodowa, Plac Powstańców Wielkopolskich, Piaskowa, Piekary, Różana, Słoneczna, Sportowa, Stadion, Starowolsztyńska, Wolsztyńska.

Przyczyną wyborów uzupełniających jest wygaszenie mandatu radnemu Dariuszowi Wajsowi. Komisarz Wyborczy w Lesznie przyjmował zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych do 25 lipca 2016 r.

8 sierpnia 2016 r. Komisarz Wyborczy w Lesznie wydał postanowienie w sprawie powołania Gminnej Komisji Wyborczej w Rakoniewicach, w skład której weszli:

1. Teresa Kmiecik, zam. Rakoniewice — uzupełnienie składu

2. Magdalena Chojnacka, zam. Rakoniewice — uzupełnienie składu

3. Marek Piotr Kostrzewski, zam. Rakoniewice — uzupełnienie składu

4. Renata Urszula Wajs, Rakoniewice — uzupełnienie składu

5. Karina Elżbieta Wojciechowska — Wawrzyńska, zam. Rakoniewice — uzupełnienie składu

6. Joanna Teresa Nolka, zam. Cegielsko — uzupełnienie składu

7. Małgorzata Barczewska, zam. Rostarzewo — uzupełnienie składu

W wykazie zarejestrowanych komitetów wyborczych widnieje jedna pozycja:

Komitet Wyborczy Wyborców Wiesława Kalemby, w skrócie KWW Wiesława Kalemby z siedzibą 62-067 Rakoniewice, ul. Doktora Kamińskiego 3A, którego pełnomocnikiem jest Leonard Stanisław Szmatuła.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarzy (8)

 1. Na tyle na ile zdążyłem poznać p. Wiesława (zakładam, że to on będzie kandydatem na radnego) jest to osoba potrafiąca – a co istotniejsze nie bojąca się – wyartykułować własne zdanie. Obawy może wywoływać osoba pełnomocnika jego komitetu, czyli niejaki Leonard Szmatuła – człowiek starego układu. I to jest mniej optymistyczne, ponieważ – mimo szczerych chęci – nowy radny będzie uwikłany w lokalne “zależności” od samego startu. Czas pokaże…

  Panie redaktorze, swoją postawą potwierdza pan przekonanie wielu czytelników, że pańska postawa jest co najmniej zastanawiająca. Dla dobra demokracji należało poinformować społeczeństwo o możliwości rejestrowania komitetów wyborczych… W tej sytuacji nie mamy w zasadzie wyboru. Możemy głosować – lub nie – na jedną osobę. Niech zgadnę, nie kazali publikować?

 2. Szału nie ma tylko jeden kandydat i to jak dla mnie bardzo słaby jaką wiedzę lub co robił dla miejscowego społeczeństwa przez tyle lat. Ciekawe co chce sobie załatwić czyżby lepsza posadę dla żony.

 3. Fakt nie wyglada to dobrze. Wychodzi na to że przyjdzie nam glosować na jedną osobę i to wskazaną prawdopodobnie przez obecną władzę. Ma wyglądać że jest to ksndydat nie związany z nimi ale przecież wszyscy wiedzą co jest grane. Wstyd ze lokalne media nie poinformowaly ludzi o możliwości zglaszania kandydatów. Tak z ciekawości zapytam czy w informatorze rakoniewickim (tzw. “laurce” jak ją nazywał p.Tomiak gdy burmistrzem był Pan Sieradzan) zamieszczono taką informację?

  1. Na stronie gminy jest specjalna zakładka na górze po prawej stronie. Tam są informacje na temat wyborów uzupełniających. Jeśli ktoś ma trochę oleju w głowie to powinien wiedzieć jak ma do tematu podejść. Jest to pierwszy stopień selekcji kandydatów. Jeśli ktoś nie potrafi się zorientować w procedurach wyborczych, to w bardziej skomplikowanych zagadnieniach będzie takiemu komuś jeszcze trudniej. Analfabeci we władzach są zbędni.

   1. Ciekawe jak nowy kandydat porusza się nowoczesnych technologiach multimedialnych. Ciekawe jaką szkołę kończył. Słyszałem coś takiego ,,Leśne Ludki” sami nie mogą to wystawiają ,,Krasnoludka” Nie będzie to na pewno mój kandydat. Nie przemawia do mnie ta kandydatura

   2. “Jeśli ktoś ma trochę oleju w głowie”, “Analfabeci we władzach są zbędni”… Skąd ny to znamy? Był już taki włodarz który wywyższał się ponad innych i obrażał. Czyżby ktoś wszedł w jego buty?

    1. Stwierdzanie faktów, to żadne wywyższanie się. Jak ktos jest kiepski w myśleniu to niech się zajmuje czymś innym. Oddałbyś samochód do mechanika, który nie zna budowy silnika? Tym bardziej władzy nie nalezy oddawać w ręce ludzi, którzy maja kłopot z czytaniem ze zrozumieniem (to jest właśnie wtórny analfabetyzm). Nie jest żadną obrazą stwierdzanie tego faktu.