Wszyscy tam dotrzemy. To kwestia różnicy w czasie.

MG 9517

Postulat budowy kaplicy – domu przedpogrzebowego w Rakoniewicach przewijał się w obietnicach przedwyborczych ostatnich wyborów samorządowych.

Realizacja tego zadania w Rakoniewicach jest konieczna – mówi radny Bronisław Chałupka. Myślę, że nie muszę uzasadniać dlaczego. Gmina posiada już zatwierdzony przez konserwatora projekt kaplicy, pozwolenie na budowę oraz teren, na którym ta budowa ma być realizowana. Realizacja budowy kaplicy jest odsuwana w czasie przez inne, nieprzewidziane i konieczne zadania – jak np. zakup zespołu parkowo-pałacowego w Rakoniewicach – mówił radny.

Chociaż realizacja tego zadania była zapisana w wieloletnim planie inwestycyjnym, ale nie miało to odbicia w wieloletnim planie finansowym. Obiecanym terminem realizacji tego postulatu był rok 2014 – kończący bieżącą kadencję samorządową. Jeżeli ta inwestycja nie zostanie wprowadzona do obecnego budżetu, to prawdopodobnie znowu odwlecze się w czasie.

Podsumowując swoją wypowiedź radny zauważył, że wszyscy tam dotrzemy, co jest jedynie kwestią różnicy w czasie.

Rozmawialiśmy już w towarzystwie radnych z Rakoniewic i wszyscy są zgodni, co do tego, że w przyszłorocznym budżecie powinna znaleźć się ta inwestycja – powiedział burmistrz Gerard Tomiak . Ja tę inwestycję w przyszłorocznym budżecie umieszczę – dodał.

[powerpress]

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Rakoniewiczanin
Rakoniewiczanin
6 lat temu

po pierwsze to zróbcie coś z parkiem, a nie następne obciążenie dla gminny, bo coś mi się wydaje ze ten dom pogrzebowy to dla jakiegoś lokalnego biznesmena chcecie wybudować, ostatni rok i powinny być duże zmiany z radnymi, bo akurat obecni nic nie robią !!!

inka
inka
6 lat temu

znowu obiecują że coś zrobią bo kończy się kadencja, a jak zostaną na kolejną to i tak nic nie zrobią tylko na obietnicach pozostanie- jak zwykle!!!

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x