Otwarcie komisariatu. Wojewoda w Rakoniewicach

W Rakoniewicach otwarto dziś wyremontowany komisariat policji.

Z tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim podinsp. Roma Figaszewska powitała na uroczystym apelu przybyłych gości. W otwarciu uczestniczyli m. in. Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński, Burmistrz Rakoniewic dr Gerard Tomiak, Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, przedstawiciel Komendy Głównej Policji insp. dr Małgorzata Borowik Dyrektor Biura Logistyki, przedstawiciele władz samorządowych, a także kadra kierownicza, policjantki i policjanci oraz pracownicy cywilni.

Powstanie tego komisariatu, to odpowiedź na rosnące potrzeby lokalnej społeczności i dużego wzrostu liczby mieszkańców. Nowoczesny budynek w gminie Rakoniewice przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa i będzie dobrze służył mieszkańcom -podkreślali w wystąpieniu Dyrektor Biura Logistyki KGP insp. dr Małgorzata Borowik oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski.

Komendanci szczególne słowa podziękowania skierowali do Urzędu Gminy w Rakoniewicach za współpracę i zaangażowanie finansowe przy budowie komisariatu.

Komisariat Policji w Rakoniewicach jest kolejną zmodernizowaną jednostką w garnizonie wielkopolskim. Stanowiska pracy w komisariacie wyposażono w nowoczesny sprzęt teleinformatyczny oraz zapewniono szybki dostęp do policyjnych aplikacji i baz danych, telefonii IP i Internetu. Jednostka wyposażona została również w nowoczesny system radiokomunikacyjny zapewniający łączność bezprzewodową na obsługiwanym terenie.

Symboliczny klucz do budynku otrzymał komendant komisariatu asp. szt. Tomasz Górny.

Zgodnie z tradycją budynek posterunku został poświęcony przez kapelana Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim ojca Krzysztofa Wantoch Rekowskiego w towarzystwie proboszcza miejscowej parafii księdza Daniela Litkowskiego.

Źródło: policja.pl

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.