Wioska – włamanie do pieczarkarni

Spawarka elektryczna, wózek ręczny typ. „pleciak”, myjka samochodowa  wraz z wężem do lancy padły łupem złodzieja. Przedmioty te znajdowały się w łączniku kilku pieczarkarni w miejscowości Wioska. Łączna wartość skradzionego mienia to kilka tysięcy złotych.

Rakoniewiccy policjanci w dniu 23.11. br. o godz. 13.50 powiadomieni zostali przez mieszkańca Ruchocic o kradzieży rozmaitych przedmiotów z terenu pieczarkarni w miejscowości Wioska. Na miejsce udała się grupa dochodzeniowa, która podjęła niezbędne czynności w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Ustalono, że do zdarzenia doszło w miejscowości Wioska ok. godz. 18.30 dnia 21.11.2011r do godz. 08.00 dnia 22.11.2011r na terenie posesji, na której ustawionych jest 10 hal pieczarkarni stanowiących własność mieszkańca Ruchocic. Złodzieje pod osłoną nocy dostali się do korytarza komunikacyjnego łączącego dziesięć hal do uprawy pieczarek skąd zrabowali spawarkę elektryczną z przewodami, czerwony wózek ręczny typu „paleciak” oraz myjkę ciśnieniową wraz z dwudziestometrowym wężem do lancy.

Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowej, którzy zajęli się sprawą ustalili, na miejscu szereg śladów mających związek z działaniem sprawców oraz przypuszczalnym czasem zaistniałego przestępstwa.

Za przestępstwo to ustawodawca przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności karnej podlega również osoba, która rzecz kradzioną kupuje, przechowuje lub pomaga w jej zbyciu.

Nawet 5 lat można spędzić w więziennych murach za taką kradzież

Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców tego przestępstwa bądź znane im jest miejsce przechowywania skradzionego mienia lub miejsce sprzedaży proszone są o kontakt z grodziską policją pod numerem telefonów 614444211 lub bezpłatnym numerem 997 ^ 112. Policja zapewnia anonimowość dla osoby mogącej przyczynić się do ustalenia sprawcy włamania lub odzyskania skradzionego mienia.

Korespondencja

Tomasz Górny

Wybrane dla Ciebie