Wkrótce zacznie się remont pałacu w Rakoniewicach

Gmina Rakoniewice ogłosiła przetarg na termomodernizację z przebudową budynku administracyjnego – pałacu w Rakoniewicach.

Jest już niemal pewne, że wzniesiony około roku 1840 przez Florentynę i Marcelego hr. Czarneckiego pałac w stylu neorenesansowym stanie się niebawem siedzibą administracji gminy.

Więcej o pałacu w Rakoniewicach

Na Gminie Rakoniewice, w chwili gdy stała się prawnym właścicielem zabytku, spoczął prawny obowiązek zadbania o jego właściwy stan. Rozwiązaniem okazał się pomysł przeniesienia do pałacu siedziby gminy. Z taką myślą władze Rakoniewic podejmowały decyzję o zakupie zespołu pałacowo-parkowego. Pałac i park w Rakoniewicach stały się własnością publiczną. Gmina zapłaciła za nabycie nieruchomości 1,8 mln.

Wynik przetargu pokaże ile tak naprawdę będzie kosztować remont pałacu. Wiadomo, że nie wszystkie koszty obciążą gminę, bo Urząd Marszałkowski przekazał na termomodernizację tego zabytkowego obiektu 2,6 mln zł.

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 01/12/2016 o godzinie 10:00.

 

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Comments (4)

    1. Tak i jeszcze trzeba będzie uważać na naszych kochanych młodocianych policjantów którzy zaczepiają ludzi na ulicy bez powodu po czym odjeżdżają z piskiem opon (jak to miało miejsce kilka dni temu na os. Parkowym)

  1. Dotacja na termomodernizacje utopiona w remont pałacu. Czy ktoś pomyślał, że można było wszystkie obiekty użyteczności publicznej w gminie za te pieniądze stermomodernizować i zaoszczędzić dużo pieniędzy w budżecie np. na drogi, chodniki itd.

  2. Kolejny poroniony pomysł realizowany przez władzę , docelowo 8-9 mln ( zakup, termomodernizacja, remont) utopionych w obiekcie zamiast w infrastrukturze służącej mieszkańcom gminy.
    Wszystko to są publiczne pieniądze, wydane lekką ręką. Każdy obiekt budowany w XIX wieku ma i będzie miał w przyszłości kolejne problemy z wilgocią, skarbonka bez dna.
    Czy w tej radzie ktoś myśli ? Czy tez wszyscy uprawiają sabotaż.