Wioska gm. Rakoniewice – ukradli krawężniki

6 września 2012 r. o godz. 08.00 policjanci z Posterunku Policji w Rakoniewicach powiadomieni zostali przez pracownika robót przy trasie Rakoniewice – Wioska o kradzieży krawężników do budowy ścieżki rowerowej. Na miejsce zdarzenia udała się grupa dochodzeniowa, która ustaliła, że do zdarzenia doszło w od godz. 16.00 dnia 05.09.2012r do godz. 06.00 dnia 06.09.2012r przy drodze powiatowej Rakoniewice – Wioska. Złodzieje pod osłona nocy skradli 44 sztuk betonowych obrzeży chodnikowych o wymiarach 1 metr długie, 30 cm wysokie, i 8 cm grube, o łącznej wartości kilkaset złotych.

Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowej, którzy zajęli się sprawą ustalili, na miejscu przeprowadzili oględziny śledcze w trakcie, których zabezpieczyli szereg śladów mających związek z działaniem sprawców oraz przypuszczalnym czasem zaistniałego przestępstwa.

Za przestępstwo kradzieży z ustawodawca przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności karnej podlega również osoba, która rzecz kradzioną kupuje, przechowuje lub pomaga w jej zbyciu.

Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców tego przestępstwa bądź znane im jest miejsce przechowywania skradzionego mienia lub miejsce sprzedaży proszone są o kontakt z grodziską policją pod numerem telefonów 614444211 lub bezpłatnym numerem 997 ^ 112. Policja zapewnia anonimowość dla osoby mogącej przyczynić się do ustalenia sprawcy włamania lub odzyskania skradzionego mienia.

Wybrane dla Ciebie