“Winnica” kupiona za 330 tys. złotych

mapa

Dziś w Urzędzie Miejskim w Rakoniewicach odbył się przetarg na sprzedaż należących do gminy gruntów tzw. Winnicy. Chodzi o działki nr 42 i 43 zapisane w Księdze Wieczystej prowadzonej przez Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Grodzisku Wlkp. KW nr PO1S/00033731/9,oraz działkę nr 50/3 zapisana jest w Księdze Wieczystej prowadzonej przez Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Grodzisku Wlkp. KW nr PO1S/00047361/5.

Łącznie ich powierzchnia wynosi ok. 2 hektarów. Cenę wywoławczą działek ustalono na  200 tys. złotych. [więcej informacji] natomiast w wyniku przetargu uzyskano 330 tys. złotych

O tym kto jest nabywcą dowiemy się po upływie 7 dni od chwili rozstrzygnięcia przetargu.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
56 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
gośc
gośc
5 lat temu

Dziękujemy i gwarantujemy, że nie zapomnimy o tym przy następnych wyborach

polityk
polityk
5 lat temu

Wielbiciele Tomiaka macie swoje 78 % poparcia .Powinno wam być wstyd za swojego burmistrza,ciekawe co następne sprzeda w tym widać jest dobry.

PraWol
PraWol
5 lat temu

Już był jeden burmistrz który podejmując fundamentalne decyzję dla społeczeństwa rakoniewickiego nie konsultował tego. Nazywał się Sieradzan. Tomiak widać okazał się bardzo “dobrym uczniem” tego pana, mam nadzieję że skończy tak samo, a ja skończył Sieradzan to wszyscy widzą.

Nie zapomnimy tego panie Tomiak, nie zapomnimy o tym załganym haśle “Decydujmy wspólnie”…

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu

W związku z tym że przyznawałem się do tego że będę głosował na Tomiaka, czuje się lekko wywołany do tablicy.
W tych czasach cenę gruntu i nie tylko ustalają fachowcy a weryfikuje ją rynek nabywców! I zweryfikował dając tyle a nie więcej. Można było by zawyżyć cenę do maxa nikt by nie kupił później drugi i trzeci przetarg a na końcu po cichu sprzedana została by za bezcen tak jak to się robi w Polsce. Można gdybać że mało ale tyle dali kupcy i tego nie zmienimy. Za poprzednika zostały sprzedane grunty przy głównej drodze za Rakoniewicami i co i nic były zapewnienia ze powstaną firmy, pan J.J.S. zrobił im drogę wewnętrzną i rośnie tam tylko zielsko. Ludzie kupili działki mieli jakieś plany a życie to skonfrontowało i nie ma tam nic. Dziś cenę raczej dyktują kupujący i czy danym towarem jest ktoś zainteresowany. Czy ktoś wie kto kupił ? chociaż inicjały i czy z R-ce
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Jurek
Jurek
5 lat temu

Sprzedaż 2 hektarów /pomijam w jakich okolicznościach i za jaką cenę/ przyległych do stadionu jest przysłowiowym “nożem w plecy” dla rozwoju Rakoniewic.
Sport to nie tylko piłka nożna i półtora boiska piłkarskiego i jakaś miniaturowa rynna dla deskorolkowców.
Na tym terenie można było zrobić chociażby tor dla rowerów górskich i to za niewielkie pieniądze i wiele, wiele innych ciekawych pomysłów.
Na dzisiaj to Jabłonna ma lepszą bazę sportową niż Rakoniewice a decyzja o sprzedaży Winnicy powoduje, że tak już zostanie na zawsze.
A to obiekty sportowe będą wieczne a nie “pałacowa administracja”, która w dobie informatyzacji wcześniej czy później przestanie być w Rakoniewicach potrzebna.
Miłego weekendu J.J.Sieradzan

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu

Jeden z 78%
Panie Jurku winnica leży na uboczu naszego miasta, aby mniejsze dziecko tam się dostało to trzeba je tam zawieść i odebrać autem, żaden rozsady rodzic nie wyśle 7-8 latka z wygody na drugi koniec miasta bez opieki. Jabłona ma lepszą bazę sportowa? A wybudowana za Pana czasów sala sportowa? W jej pobliżu można tez by było umiejscowić jakieś obiekty sportowe, ale nie ma gdzie brak miejsca ktoś nie przemyślał że teren jest za mały gdyby był większy to tu można było by postawić Orlik blisko i bezpiecznie! Wiem, wiem że była zbudowana przy szkole aby poprawić byt uczniów naszej szkoły.
Pod jednym z artykułów na PGO było zadane pytanie: ile sprzedano gruntów-budynków w gminie R-ce za rządów pana Sieradzana a ile za pana Tomiaka ?? To zadam dodatkowe pytani ile gruntów-budynków kupiono ???? Nikt nie wie ????????????
Gmina utrzymuje się z podatków i dotacji a dodatkowy dochód to właśnie takie sytuacje.
Panie Jurku każdy ma inne wizje rozwoju naszego miasta po Tomiaku przyjdzie inny i też powie na co mi ta kula u nogi zróbmy z tego np: pieczarkarnie, to mi nie potrzebne sprzedać. Można gdybać i kalkulować a historia to wszystko oceni.
Jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba ważniejsze jest praca urzędników w UMiG bo i za Pana rządów nie działo się tam dobrze, osobiście czekałem za urzędniczką która robiła zakupu przed budynkiem, w większości urzędów jest zakaz handlu. A u nas Polski absurd z filmów z czasów PRL absurd petent poczeka, bo czy może mu się gdzieś spieszyć? Przecież to JA jestem za biurkiem jestem tu PANEM ! Według minie od lat brakuje tam dobrego ,,human resources” bo to nie burmistrz jest od tego aby upominać Pan X czy Panią Y że źle pracuje.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Jurek
Jurek
5 lat temu

Grzesiu Twoje tłumaczenie zawiera następujące błędy:
1.Zatrzymujesz się na dzieciakach 7-8 letnich jak by sport starszych niż 8 lat nie dotyczył.
2.Nie widziałem nigdzie by halę sportową budowano przy boisku a nie najpierw przy szkole.
Chyba, że to jest kolejna hala sportowa w danej miejscowości.
3.Ty wysyłasz pewnie prawie 1000 dzieciaków codziennie na odległą halę sportową zapominając o tym, że lekcja trwa 45 minut i mieszkamy nie w Afryce i dzieciaki będą się według Twojego myślenia notorycznie przeziębiać a starsi cwańsi rezygnować z zajęć przynosząc zwolnienia z wychowania fizycznego.
4.Mieszasz ciągle do wszystkiego pracę urzędników, jak mówimy o sporcie to trzymajmy się tematu.
5.Przejedź się rowerem po Słonecznej, Piaskowej i pozostałym tzw. Zamieściu zobaczysz ilu mieszka tam ludzi. Moje hasło “chcesz dużo wiedzieć musisz jeździć rowerem” jest w Twoim wypadku bardzo aktualne.
Myślę, że tyle wystarczy chociaż jak Cię znam będziesz na siłę a nie na argumenty bronił swojego stanowiska.
Pozdrawiam J.J.Sieradzan

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu
Reply to  Jurek

1-Tak dzieci starsze dzieci chodzą same, ale co z maluchami, edukacja fizyczna powinna zaczynać się od przedszkola – a rodzice są w pracy a po powrocie muszą wozić dzieci z punktu A do punktu B jeśli chcą aby dziecko uczestniczyło w zajęciach, bo przecież ulica też wychowuje!
2- tak hale sportowe są często przy szkołach a przy halach sportowych buduje się obiekty sportowe dodatkowa ( w naszym przypadku nie ma miejsca )
3- przecież napisałem że dobrze że blisko szkoły – szkoła ma tez swoją hale sportową i małą sale
4- bo co idę do urzędu to się wkurzam –pracowałem w korporacji i proponuje wysłać tam ludzi na staż
Tam nikomu biurko nie przyrasta do tyłka i pracuje się do 15h i dłużej jak trzeba petent jest najważniejszy nie zostawia się pracy do jura bo jest za 10min 15h !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5- na wygodzie tez są takie ulice.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Jurek
Jurek
5 lat temu

Grzesiu udowadniasz moje ostatnie zdanie ale jeszcze raz do tematu sportu.
1. Dlatego nowe przedszkole w Rakoniewicach powinno mieć całoroczny plac zabaw – salę gimnastyczną.
Koncepcja, czy według Gerarda “gotowy projekt” tego nie zakłada, dzieciaki w dalszym ciągu będą mogły korzystać z placu zabaw na wolnym powietrzu przez maj, czerwiec i wrzesień/ 3 miesiące w roku/ i to w dni kiedy nie będzie padać.
4.Był taki przed Tobą, który na każde pytanie odpowiadał “Balcerowicz musi odejść” nie wzoruj się na nim.
Grzesiu nie ma w Rakoniewicach innego terenu na którym można by w przyszłości urządzić obiekty sportowe od nowa.
Stadion i jego okolice to jedyny wariant na przyszłość, dlatego sprzedaż Winnicy to niszczenie Rakoniewic.
Tyle myślę, że i tak Cię nie przekonałem i dlatego proponuję zakończyć Nasz dialog na ten temat.
Pozdrawiam J.J.Sieradzan

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu
Reply to  Jurek

Szkoda że gdy był Pan Burmistrzem nie jeździł Pan wtedy tak dużo rowerem, był by Pan wtedy bliżej ludzi i zauważał niektóre problemy. Chyba się Pan ze mną zgodzi i wspólnie doradzimy Panu Tomiakowi jeździ rowerem, chodzi pieszo, będziesz bliżej ludzi-wyborców 🙂 no i oczywiście będziesz zdrowszy :)))))) Ładny teren prawie w centrum a jednak z boku to tereny tzw. ,, Szplplac’’ gmina go zakupiła ( szkoda że nie cały teren ) i tam ma powstać żłobek.Mam swoje zdanie i go bronie, nie powtarzam za innymi. Pan też ma swoje zdanie.Szkoda że nie ma więcej takich osób, było by z kim dyskutować, a może by miał ktoś jeszcze inne zdanie?
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Jeden z 78%
Jeden z 78%
5 lat temu

Panie Grzegorzu! Podjął pan wiele ciekawych tematów i z wielką cierpliwością pan dyskutował z J.J.S. przed wyborami. Dziękujemy Panu za to, bo to była i nadal jest ciekawa lektura dla wielu osób. Wielu moich znajomych dyskutuje o tym co tam napisał dziś Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Inni zrezygnowali z dyskusji z Jerzym, bo uznali, że jest to bez sensu, a Pan nie odpuścił. Ma pan bardzo trafne opinie na wiele lokalnych spraw. Dzięki za to, ze pisze Pan o tym wszystkim i dzieli się swoimi spostrzeżeniami z pozycji zwykłego człowieka.

Casu
Casu
5 lat temu

Myślę, że wiele osób (zwłaszcza tych z 78%, do których i ja należę) czeka na zmianę stylu pracy urzędników. Też cierpliwie czekałem, aż pracownik zrobi zakupy przed urzędem. Panie Burmistzru czekamy na zmiany! (a pani sprzątaczce to należy się odzież robocza – czyli porządny fartuch)

Mandżaro
Mandżaro
5 lat temu

Panie Grzegorzu,

1) Za zarządzanie zasobami ludzkimi w urzędzie odpowiada – jak powszechnie wiadomo – sekretarz urzędu. W rakoniewickim urzędzie sekretarzem jest dość ciekawa osoba…

Skoro tak często powołuje się pan, panie Grzegorzu, na korporację to wystarczyłoby tę “ciekawą osobę” zatrudnić w takowej na podobnym stanowisku. Chyba domyśla się Pan co by się wydarzyło? Chyba nie muszę Panu odpowiadać na tak oczywiste pytanie? Prywatna firma nie może sobie pozwolić na straty, tam musi funkcjonować wszystko jak w szwajcarskim zegarku. Za te funkcjonowanie odpowiadają menadżerowie (odpowiednik sekretarza), którzy muszą być sprawni, posiadać ogromną wiedzę na różne tematy, w tym wiedzę z psychologii, umiejętność zarządzania ryzykiem etc.

2) Pytanie brzmi: Dlaczego wcześniej Sieradzan, a obecnie Tomiak zatrudnia taką osobę na tak strategicznym stanowisku?

3) Dlaczego Tomiak na stanowisku wiceburmistrza zatrudnia wuefistę? Z całym szacunkiem dla osób kończących akademię wychowania fizycznego i pracujących w tym zawodzie.

Chyba więcej nie muszę Panu pisać dlaczego rakoniewicki urząd funkcjonuje tak jak funkcjonuje?

Dodam tylko, że w tym urzędzie pracuje sporo pracowitych, wykwalifikowanych i fajnych ludzi. Niestety są wyjątki, zakały tego urzędu, które rzutują na jego negatywną opinię.

Wyborca
Wyborca
5 lat temu
Reply to  Mandżaro

Wiele osób zastanawia się nad opowiedzią na to pytanie: Dlaczego wcześniej Sieradzan, a obecnie Tomiak zatrudnia taką osobę na tak strategicznym stanowisku? Pewnie nie doczekamy się zmiany i tym razem. Ciekawe jaką wieczorową szkołę, a może nawet i studia ukończył.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu
Reply to  Wyborca

Tak jak burmistrz wybierają ludzie i nie musi mieć wykształcenia w kierunku zarządzania to pracownicy którzy zarządzają powinni takowe posiadać oraz mieć ku temu kompetencje i predyspozycje. Czy sekretarz gminy może zasiadać w zarządzie spółki działającej na terenie gminy ,,FUNGUS SP” ????
Co z podwójnym zatrudnienie pracowników gminy ( do pracy odpocząć a po 15h do roboty zarabiać pieniądze, czy to jest etyczne w dobie bezrobocia???? )
Wszyscy wiedza że pracownicy administracji państwowej nie zarabiają kokosów, ale stabilizację życiową mają zapewnioną do emerytury, nie może tak być że na zmiany musimy czekać jeszcze kilkanaście lat, jeżeli nie będzie zmian zauważalnych w pracy UMiG za 4lata zagłosuje inaczej jak i pewnie większość! Co do wykształcenia szczerze prywatne uczelnie kształcą za pieniądze, i co mogą przekazać w co 2 sobotę i niedziele.
Urzędnik państwowy to nie jest święta krowa jak w Indiach, czas to zmienić, każdy jest do zastąpienia. Pozdrawiam pracowników UMiG którzy pracują staranie i uczciwie!!! Nie pozdrawiam leserów i obiboków !!!!!!!!!!!!
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Jurek
Jurek
5 lat temu

Bardzo dziwnie się zachowujecie, zwłaszcza młode pokolenie Rakoniewic.
Gerard sprzedaje za bezcen 2 hektary gruntu przy stadionie i pozbawia na zawsze Rakoniewice możliwości posiadania na przyzwoitym poziomie bazy sportowej dla Waszych dzieci a Wy na tym forum mówicie o wszystkim tylko nie o przyszłości Rakoniewic.
Grzesiu i Inni ocknijcie się, zachowujecie się jakbyście byli zakochani i nic nie widzieli.
Miłej niedzieli J.J.Sieradzan

ktoś
ktoś
5 lat temu
Reply to  Jurek

Panie Jurku jak tak bardzo zależało Panu na rozwoju dzieci w naszych Rakoniewicach to po jakiego czorta zlikwidował Pan Dom Kultury, rozwój dzieci to nie tylko sport, a nie trafione inwestycje to też Pana specjalność patrz plac zabaw pod napięciem, kort patrz parking dla pana Leśnika bo nic innego się tam nie dzieje. Dzieci i młodziez w naszym mieście nie mają co ze sobą zrobić nie ma miejsca gdzie mogłyby się spotkać i rozwijać w kulturalny sposób. Hala owszem przydatna troche się tam dzieje najwięcej gal, teatrów, imprez kulturalno rozrywkowych, no a dla dzieciaków unihokej całkowicie sfinansowany przez nas podatników i taekwondo za które w całości płacą rodzice. W ferie i wakacje na hali są kolonie szkoda że nie dla Naszych dzieci.

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  ktoś

Z zasady anonimom nie odpowiadam i nie chcę dyskutować o historii.
Robię wyjątek.
Dlatego, że Holendrzy nauczyli mnie liczyć pieniądze i utrzymywanie tylko z nazwy Domu Kultury uważałem i uważam dzisiaj z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia za nieuzasadnione.
Nasze szkoły są ogrzane, oświetlone i powinny tętnić życiem do późnych godzin wieczornych. Tak jest tam gdzie liczy się pieniądze.
Ma to jeszcze jeden plus, że dotyczy całej Gminy a nie tylko jednej miejscowości w której jest Dom Kultury.
Widziałem też jak na tzw. Zachodzie pracuje się z osobami niepełnosprawnymi i jaki trud wkładają Rodzice w ich wychowanie.
Dodatkowo na etaty w WTZ dawał kasę PFRON i mogliśmy dać pracę kilku osobom bez obciążania finansów Gminy.
Myślę, że tyle wystarczy.
Pozdrawiam J.J.Sieradzan

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  Jurek

Co do boiska pod napięciem to jest to najbardziej oblegane – czyli potrzebne boisko w całej gminie. A że na druty elektryczne na granicy działki nie bardzo zwracałem uwagę to pewnie dlatego, że sam jako dzieciak i młodzieniec grałem w piłkę pod takimi drutami nie tylko na skraju boiska a na jego środku, ale to były inne czasy.
Pozdrawiam J.J.Sieradzan
Mówmy o tym co dzisiaj i o przyszłości Rakoniewic bo przeszłości już nie zmienimy a na dodatek jak widać na przykładzie Domu Kultury “każdy medal ma co najmniej dwie strony”.

lesny ludzik
lesny ludzik
5 lat temu
Reply to  Jurek

Wzruszajace jak Pan Byly Burmistrz dba teraz o nasze miasto! Moze i w tym wypadku, o ktorym powyzej, trzeba przeniesc holenderskie standarty zabezpieczenia miejsc zabaw dla dzieci?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu
Reply to  Jurek

Panie Jurku ciągle łamie pan swoją zasadę.Po zamknięciu Domu Kultury było coś ludowi dać innego, a zajęć dodatkowych w szkole za darmo nie było. A zresztą dzieciaki po zajęciach szkolnych nie chcą siedzieć już tam. Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Jurek
Jurek
5 lat temu

Grzesiu uspokój się, bo znowu nie doczytałeś.
A Dom Kultury to był prowadzony charytatywnie ?.
Grzesiu za darmo wschodzi tylko Słońce.
Czym różnią się Nasze dzieciaki od np.Duńskich, myślę że niczym a tam szkoła tętni życiem do późnych godzin nocnych.
Pogubiłeś się Grzesiu dzisiaj kompletnie, chyba będzie zmiana pogody w najbliższym czasie.
Dobrych snów, odpocznij.
J.J.Sieradzan

Aurela
Aurela
5 lat temu
Reply to  Jurek

Panie Sieradzan pan nie powinien się w ogóle odzywać. Dom kultury zniweczony, kort tenisowy zaniedbany, rynek ohydny, obwodnicy brak mimo że ościenne gminy wybudowały po dwie w tym samy czasie, winnica między innymi za pana przyczyną zaniedbana – trzeba było pozyskać środki na rozwój bo wiadomo że ci obecni to nieudacznicy i nie są w stanie nic zrobić…

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  Aurela

Aurelia, pewnie jeszcze mąż piwo pije i to też wina Sieradzana.
Wyrazy współczucia.
Pozdrawiam J.J.Sieradzan

ktoś
ktoś
5 lat temu
Reply to  Jurek

Przepraszam ale pisze Pan co ślina na język przyniesie, tu mówi Pan o aspektach finansowych i że za darmo nic nie ma, a przy temacie obronny winnicy liczą się tylko ludzie i aspekt moralny. Może nie warto tak najeżdżać na obecnego burmistrza bo nie wiadomo na co zostaną przeznaczone pieniądze ze sprzedaży winnicy może na WTZ i Stowarzyszenie Serce, może na dzieci i młodzież, może znajda się w końcu środki na sfinansowanie półkolonii, bo pracujący rodzice nie maja co z dziećmi szkolnymi zrobić w czasie wakacji a niestety nie kazdy sobie może pozwolić na 2 m-ce urlopu, może prócz piłki i unihokeja znajda się pieniądze na inne zajęcia poza lekcyjne dla dzieci sportowe i kulturalne bo nie każdy musi lubić sport. Dużo tych może, ale może coś z moich i wielu innych rodziców marzeń się spełni.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu
Reply to  ktoś

Popieram ,,ktośa’’ Panu Jurkowi dopiero teraz oczy się otwarły. Co do tematu Holandii jakie to modne nasi politycy w Polsce widzieli już Japonie, Irlandie a Pan Jurek w R-ce widzi Holandie.
Tylko ile lat tam mieszkał – spędził ? nie liczę wyjazdów służbowych i do znajomych, bo wtedy rzeczywiście Holandia jest piękna.
Co do szkoły to widać że jest tam porządek i dyrektorka pilnuje wszystkiego( zwłaszcza pracowników ) Tylko czasem ucieka jej drobny szczegół dobro ucznia, na szczęście są tam ludzie którzy to naprawiają.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

ktoś
ktoś
5 lat temu
Reply to  Jurek

i jeszcze odnośnie tętniących życiem szkół do późnych godzin, niestety holendrów też musiał by Pan przenieść do Rakoniewic, a nie tylko ich zwyczaje bo naszej obsłudze szkoły to trudno otworzyć po południu zamknięte boisko chyba że się jest lokalnym vipem to można pograć w tenisa, bo dla dzieci to tam miejsca nie ma ani popołudniami ani w wakacje, a boisko ani ogrzewane ani sprzątać nie trzeba a problem jest. W szkole powiem tylko tyle … ach gdzie ci nauczyciele , którzy z zapałem oddawali się swojej pracy i z zainteresowaniem rozwijali ciekawość ucznia o otaczającym nas świecie, Pewnie palców jednej ręki by mi starczyło na zliczenie, ale wiem że są w naszej szkole tylko giną w tłumie. Z zorganizowaniem czegokolwiek w szkole popołudniami też problemu nie ma w słowach pani Dyrektor, a później to różnie bo gdyby otworzyć sale gimnastyczną ogólnodostępną choćby w ferie to kto by tam miał dzieci pilnować a i posprzątać nie wiadomo komu. Mam propozycje dla Pana co by tu dalej nie dyskutować a społeczeństwo edukować jak na zachodzie funkcjonuje administracja, urzędy, szkoły, kluby, jaki socjal ma zwykły obywatel i jakie zarobki, a jak już wszyscy to pojmiemy to w Rakoniewicach na pewno druga Holandia będzie. Pozdrawiam

rodzic
rodzic
5 lat temu
Reply to  ktoś

Kazdy sport dzieci w gminie jest finansowany przez podatnikow. Roznica polega tylko na formie przekazania srodkow. Taekwondo (Smoki) i pilka nozna (Sokol,Piast,Orzel) dostaja kase w formie dotacji a hokej, tance, sks’y,kolka zaintetesowan sa utrzymywane przez szkole albo sale ktorzy tez dostaja na ten cel srodki z gminy. Dodatkowe oplaty to juz indywidualna sprawa klubu, np.na zakup sprzetu, na wyjazdy…jedt tego naprawde sporo.

ktoś
ktoś
5 lat temu
Reply to  rodzic

tak masz racje wszystkie istniejące kluby dostają dotacje tylko kluby piłkarskie za korzystanie z orlików nie płacą, a teakwondo za hale tak, to co jest od gminy starcza na 4 m-ce opłacenia trenera i hali o reszcie nie wspominając, dlatego jest napisane że teakwondo opłacają rodzice o sprzęcie, wyjazdach i innych rzeczach nikt nawet nie mówi, a mistrzyni Polski w tej dyscyplinie jest właśnie w Rakoniewicach.

ktoś 2
ktoś 2
5 lat temu
Reply to  ktoś

faktem jest że nie jest to najtańszy sport – ale też nie należy chyba do najdroższych. Myślę że wszystkie kluby ponoszą dodatkowe koszty….o których już się nie mówi – choćby opłaty za sędziów / opłaty za kartki żółte-czerwone / opłaty za obsługę medyczną na meczu / komentatora / ochronę …. Zawsze pieniędzy jest i będzie za mało.

A jeśli chodzi o te 4 miesiące to …chyba tak nie do końca jest. No ale może się mylę.
http://www.rakoniewice.pl/a

ktoś
ktoś
5 lat temu
Reply to  ktoś 2

nie chodzi o narzekanie bo smoki sobie radzą jak mogą mają od samego początku zaangażowanych rodziców i tyle w temacie, niestety z dotacji to tylko 4 m-ce hali i trenera o kosztach dodatkowych typu zawody, sprzęt nikt nie mówi ale efekty są. W złą stronę idzie ta dyskusja więc kończę tylko na tym, że nie ważne co ważne by dzieciaki miały co robić i żeby rodziców było na to stać.

Mandżaro
Mandżaro
5 lat temu
Reply to  Jurek

Panie Sieradzan, wiem, że z tym sekretarzem jest Panu nie na rękę – casus Hoowera?

Co do winnicy to może być Pan pewien, że młode pokolenie interesuje się tym tematem. Prędzej czy później odwdzięczy się Tomiakowi za to.

Games
Games
5 lat temu
Reply to  Jurek

To Pan się dziwnie zachowuje i w dodatku nie potrafi pan czytać ze zrozumieniem. My nie myślimy o przyszłości Rakoniewic? Przyszłość to nasze dzieci! ,,Ktoś” napisał Panu, że odebrał Pan naszym dzieciom Dom Kultury. I bardzo dobrze, że ten temat został wywołany. Dawniej były tam dyskoteki, zimowiska, objazdowe kino i różne inne. Dzisiaj młodzież nie ma się gdzie podziać, bo aby wejśc na halę po południu to trzeba mieć pieniądze. W Domu Kultury zawsze coś się działo i każdy znalazł tam coś dla siebie. W Wielichowie Dom Kultury istnieje do dzisiaj.

B.Stańczyk
B.Stańczyk
5 lat temu

W tej czasem nawet ciekawej dyskusji brak mi jednego. Skupiliście się Państwo na finansach, menadżerach, strategiach, a w tym całym zgiełku zniknął człowiek. Nikt nie mówi o tych wspaniałych ludziach, którzy bezinteresownie, z potrzeby serca poświęcali swój czas i tworzyli Winnicę. Ogrom wniesionej tam pracy, wieloletnie zaangażowanie tych ludzi to największa i bezcenna wartość tego miejsca. Szacunek dla ofiarnej pracy ludzi dobrego serca, Stowarzyszenia Serce i Warsztatów Terapii ! To wszystko miłościwie nam panujący wycenił ostatecznie na 330 tysiaków… Ktoś napisał, że mamy Burmistrza, którego wreszcie obchodzą ludzie…, chyba z daleka. Pozdrawiam

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  B.Stańczyk

Ma Pan rację, cieszę się że dołączył Pan do dyskusji o Winnicy.

Mówiłem też i o tym aspekcie dokładnie miesiąc temu, dlatego pozwolę sobie poniżej go przypomnieć.

Winnica w aspekcie etyki, moralności i socjologi wychowania.

Do dyskusji dołączyły anonimowe Panie Wiola i Mieszkanka.
Wrażliwość Pań jak wiadomo jest znacznie wyższa niż nas mężczyzn.
Celowo trochę poczekałem z ciekawości czy ktoś poruszy temat Winnicy z nie ekonomicznego punktu widzenia.
Niestety wygląda na to, że jesteśmy nieczuli na zło.
Akceptujemy je a nawet bronimy złoczyńców.
Winnica przed wejściem na nią WTZ była rzeczywiście nieużytkiem z obrośniętym olchą stawkiem.
Dzieci niepełnosprawne swoją ciężką wręcz tytaniczną pracą czynią z niej miejsce spotkań mieszkańców chyba całej gminy a i imprezy powiatowe też się tam odbywały.
Te dzieciaki pracowały tam w pocie czoła tysiące godzin i udowodniły Nam, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Co się dzieje gdy WTZ zaczyna mieć problem z utrzymaniem Winnicy ?
Mirka -szefowa WTZ mówi o tym Burmistrzowi /nauczycielowi wychowawcy dzieci i młodzieży/ przez 3 długie lata a Gerard nie robi kompletnie nic.
WTZ nie otrzymując żadnej pomocy zdają Gminie Winnicę a Burmistrz dalej nie robi nic, doprowadza Winnicę do dewastacji i chce sprzedać za bezcen jako nieużytek i to w dodatku w zamieszaniu wyborczym.
Swoją bezczynnością i to świadomą Gerard pokazuje jak nie szanuje pracy innych, pokazuje dzieciakom, że praca jest nic nie warta, że nie warto pracować .
Gminę stać na najdroższego Burmistrza w województwie /miesięcznie ponad 22 tysiące -“burmistrz w dwóch osobach” bo to co dawniej robił zastępca Pani Krystyna robi teraz Pan Mirek Basiński/ a nie stać na wsparcie 20 tysiącami złotych na rok WTZ by Winnica dalej Nam służyła i dzieciaki wiedziały, że warto w życiu pracować.
Miłej niedzieli J.J.Sieradzan

Pozdrawiam J.J.Sieradzan

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu
Reply to  B.Stańczyk

Przy poprzednim artykule o winnicy rozpisywaliśmy się na ten temat, nawet wypowiadały się osoby które też tam pracowały, i wcale nie aż tak pozytywnie wypowiadały się o współpracy z panującym wtedy burmistrzu panem Jurku. Pamięć ludzka jest ulotna pana Jurka troszkę zaczyna zawodzić.
Może pan Tomiak kupi coś do WTZ za pieniądze z sprzedaży kto wie? Rozmawiałem z osoba która od lat jest w związana z WTZ i współprace z poprzednią władza nie wspomina za dobrze, najlepiej określa to tak ,, Ciągłe użeranie się żeby coś załatwić, tak jakby to dawali z swojej kieszeni ‘’

Prawdą jest że ludzie z fundacji, rodzice, firmy, osoby prywatne i pracownicy się tam napracowali i nikt im tego nie odbierze, dzięki nim teren wyładniał i ktoś go kupił. Gdyby wyglądał jak przed laty to pewnie by go nie sprzedali.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Jurek
Jurek
5 lat temu

Grzesiu zapomniałeś, że przed chwilą zarzucałeś mi likwidację Domu Kultury.
A tu z moment stajesz się orędownikiem WTZ .
Grzesiu WTZ powstały właśnie w miejscu gdzie znajdował się Dom Kultury, to tak dla przypomnienia.
Naprawdę odpocznij bo jest z Tobą coraz gorzej.
J.J.Sieradzan

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu
Reply to  Jurek

Panie Jurku szkoda że jak Pan był burmistrzem nie był Pan tak otwarty dla ludzi, i wrażliwy. Chyba na stołku burmistrza tego wszystkiego nie widać, a z rowerka to i owszem to już bliżej do ludzi. Ponawiam apel do burmistrz Tomiaka ,, Chcesz być bliżej ludzi jeździ rowerem” Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Jurek
Jurek
5 lat temu

Grzesiu mam nadzieję że odpocząłeś i z nowymi siłami wkraczasz w nowy tydzień.
Mam prośbę jak będziesz rozmawiał z Gerardem a zadawałeś wczoraj dużo pytań na które tylko Gerard może Ci odpowiedzieć, dowiedz się kiedy zacznie się spłacać i kiedy spłaci się pałac ?
Niedługo będzie kosztował połowę Hali sportowej a jak dotychczas to generuje tylko same koszty, kilkaset tysięcy rocznie.
Miłego tygodnia J.J.Sieradzan

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu
Reply to  Jurek

Panie Jurku pisał Pan że ma dobrą pamięć, a gdy zadałem pytanie to Pan odpowiada ze nie pamięta?
Dyskusja z Panem była ciekawa do czasu jak przekonałem się że Pan tak jak Kaczyński odpowiada to wszystko wina Tuska, u Pana to wszystko wina Gerard. Niestety nie potrafi Pan przyjąć do siebie że nie jest Pan kryształowy i tez popełniał błędy, rozumiem to że tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów. To nie ja lubię mieć ostatnie zdanie i nie pisze że Pan nic nie rozumie, czasami pisze w imieniu swoim a czasem w imieniu znajomych bo oni pisali by bardziej dosadnie tak jak to się zdarza i moderator by usuwał tekst. Pozdrawiam życzę miłego tygodnia i poszukiwania nowych afer. Ciągle do Pana dyspozycji wierny czytelnik PGO24.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Jurek
Jurek
5 lat temu

Grzesiu powtórz bo nie wiem o jakim pytaniu mówisz.
Jeśli wyobrażasz sobie, że ja mam pamiętać jakieś cyfry z przed kilku lat to chyba straciłeś kontakt z rzeczywistością .
Czemu nie idziesz się dowiedzieć do Urzędu to takie proste, blisko i może byś mi odpowiedział jak to jest z tą spłatą pałacu.
J.J.Sieradzan

Aurela
Aurela
5 lat temu

Gdybym wiedziała że p. Tomiak chce sprzedać winnicę to nigdy nie oddałbym głosu na niego. Również cała moja rodzina. Spędziliśmy tam wiele wspaniałych chwil.
Powinien się pan wstydzić panie Tomiak.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu
Reply to  Aurela

Od miesiąca wałkujemy temat winnicy i paku, Aurela przespałaś ten czas?
Zamiast winnicy masz park- posprzątany i czysty z miejscem do zabawy dla dzieci a dla rodzica siłownia ,,Byłaś Kiedyś Tam” to idź i zobacz jak ostatnio wyładniał. Tam też ludzie z ,,Zuk” włożyli dużo potu aby stał się ładniejszy
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

B.Stańczyk
B.Stańczyk
5 lat temu

Gdyby spotkał Pan Burmistrza to proszę, aby skoro musiał ustawić siłownię w parku jeszcze przed zimą (ale za to przed wyborami), to niech pamięta by ją zabezpieczyć na okres zimowy, szkoda takiego fajnego sprzętu. Zazwyczaj taki sprzęt ustawia się z nadejściem wiosny. Pozdrawiam

Miram
Miram
5 lat temu

Oj Grzesiu, Grzesiu dwoisz się i troisz a upadek p. Tomiaka będzie postępował. Znam tego pana bardzo dobrze… Można powiedzieć że kolega po fachu 🙂

Ja akurat głosowałam na p. Dolatę ale z Aurelą znamy się bardzo dobrze 😉 Teraz wyszło na moje i to moja koleżanka mi przyznała rację mimo że była zapatrzona w p. Tomiaka…

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu

Panie Jurku w związku z tym że lubi Pan cyferki to przypomina że 78% ludności uznało że Tomiak to dobry Burmistrz a tylko 22% miało inne zdanie! Czyżby większość się myliła? A ci z mniejszość byli tylko mądrzy ???? Już za 4lata dowiemy się kto miał rację ! Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Jurek
Jurek
5 lat temu

Grzesiu, znacznie szybciej bilans otwarcia jest tym razem zupełnie inny
Nie ma w “bagażniku” umów na 12 milionów, gotowych dokumentacji technicznych i podpisanych porozumień o inwestycjach wspólnych z innymi jednostkami – Powiat, Zarząd Dróg Wojewódzkich, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, itp..

Pozdrawiam J.J.Sieradzan

Jurek
Jurek
5 lat temu

A tak na marginesie, to bardzo się cieszę, że jeździsz rowerem.
Objedź Zamieście to zobaczysz ilu mieszkańców Rakoniewic tam mieszka i ilu się jeszcze buduje może zmienisz zdanie, że stadion jest na uboczu.
O położeniu stadionu zresztą nie ma co dyskutować bo jest to jedyny stadion i możliwości zlokalizowania obiektów sportowych w innym miejscu po prostu nie ma.
Pamiętaj “Chcesz dużo wiedzieć-musisz jeździć rowerem”.
Pozdrawiam J.J.Sieradzan

B.Stańczyk
B.Stańczyk
5 lat temu

Spokojnie, tak dobrze to nie wygląda. 78% z ważnie oddanych głosów. Pi razy oko jeśli głosowało niespełna 50%, to z tego mamy ok. 39% poparcia. Choć kto nie głosował, powinien i teraz nie zabierać głosu.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu

Jak jechałem rowerem to pod budką z piwem słyszałem dyskusje ,,ciekawe co napisze Grzegorz Brzęczyszczykiewicz i co Jurek odpowie ‘’ Proszę się nie krępować i włączyć do dyskusji to nie boli, tylko proszę nikogo nie obrażać i nie używać wulgaryzmów. Jeśli będziemy rozmawiać o ważnych sprawach to może burmistrz lub jakiś radny to przeczyta i zastanowi się nad tym co robi, co sobą reprezentuje. Tylko debatą i rozmowa oraz wyborem radnych i burmistrza co 4lata mamy wpływ na zmiany w naszym najbliższym otoczeniu. Nie bądźmy bezczynni i obojętni. Pozdrawiam wszystkich czytających PGO24, oraz tych co czytają a jeszcze się boją nawet przyznać do tego  zwłaszcza zapracowanych pracowników UMiG.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu

Panie Jurku trochę Pan odemnie odpocznie wyjazd służbowy, jak wrócę to wszystko co napiszecie to przeczytam
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Jurek
Jurek
5 lat temu

Grzesiu ledwie wyjechałeś a już jest 2 : 0 dla mnie.
1 : 0 Radni na pierwszej Sesji zaklepali podwyżkę pensji Gerardowi.
2 : 0 Będzie Nadzwyczajna Sesja poświęcona wydaniu kolejnych obligacji, wspominałem już o tym
miesiąc temu.
Temat ma trochę niezbyt przyjemny zapach bo nie bardzo da się w grudniu robić roboty
drogowe a jeśli już zostały zrobione i brakuje kasy na zapłatę to ktoś złamał dyscyplinę budżetową a to jest czyn karalny.
“Pożyjom uwidim” jak mawiają Nasi sąsiedzi.
Pozdrawiam J.J.Sieradzan

Janka
Janka
5 lat temu
Reply to  Jurek

Święte słowa Panie Jurku. Mamy do czynienia z wyjątkową ekipą…
Pozdrowienia dla muszkieterów 😉

друг с росйи
друг с росйи
5 lat temu
Reply to  Jurek

Дорогой приятель юрку я так думал что мы еще будем розмавяц в родном языке. Ты не забыл что тебе обучили в Московской школе

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lat temu

Dotrwałem do połowy komentarzy, tylko a może aż. Mniejsza. Jestem młodym mieszkańcem naszej gminy, ledwie 21letnim. Teraz pracuje i nie mam już czasu tak jak za dzieciaka. Za moich czasów gdy byłem dzieciakiem to prawda była taka, że nie miałem gdzie i co jak robić. Po szkole z kolegami umawialiśmy się by połupać w piłkę przez pewien czas to się udawało na boisku szkolnym, po jakimś czasie- boisko po lekcjach było zamykane na klucz. Stadion? Na głównym zakaz grania, boczne? Haha jakie boczne? Zwykłe pobojowisko gdzie piłkę jak uderzyłeś to zmieniała 10razy kierunek… I co mieliśmy robić? Łaziliśmy bezsensu, od czasu do czasu z nudów coś broiliśmy jak to dzieciaki. Potem udało się i graliśmy na boisku za Domem Kultury, ale po jakimś czasie nawet tam bramki zlikwidowano.. radziliśmy sobie tym, że dwie cegły się kładło i grało. Po czasie nie koszono tam trawy i zmuszono nas w ten sposób to odpuszczenia tematu i musieliśmy zrobić sobie własne boisko na podwórku i tam grać. Po czasie pobudowano Orliki, ale co z tego jak ciągle terminy pozajmowane przez wszystkich, sala gimnastyczna, ta stara? Wynajęcie jej na godzinę jak na nas wtedy bardzo duże koszty. Tak było wtedy, teraz z tego co widzę to jest o wiele lepiej. Bardzo dobrze. Fakt, szkoda winnicy, ale temat zamknięty i już się nic nie zrobię. Liczę na to, że dalej będą powstawać atrakcje dla młodych ludzi by mieli co robić po lekcjach a nie tylko przy ekranach gnić. Swoją droga jako ‘fanatyk’ historii Polski przydałoby się jakieś upamiętnienie żołnierzy AK, NSZ oraz Żołnierzy Wyklętych. Temat troche odbiega od tego, ale można nad tym pomyśleć. Wystarczy jakieś graffity na ścianie udostępnionej przez gminę. Prosty przykład? Gmina Wolsztyn i garaże przy obwodnicy. Polecam przemyśleć ten temat.

polityk
polityk
5 lat temu

siedem dni od przetargu minęło a PGO24 milczy i jakoś nie podaje kto kupił?czy Burmistrz zabronił?

56
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x