W Rakoniewicach powstaje ścieżka sensoryczna

Ścieżka sensoryczna już niedługo powstanie na ogrodzie przy Siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Serce” WTZ w Rakoniewicach.

Zrealizowana zostanie w ramach projektu „ Ogród leczy, ogród bawi od problemów Cię wybawi” z Konkursu Mikrodotacji „ Wielkopolska Wiara”.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Ścieżka sensoryczna stanie się miejscem spotkań warsztatów oraz zajęć  z elementami hortiterapii (ogrodolecznictwa). Ma pozytywnie wpływać na rozwój osób niepełnosprawnych. Będzie pomagać w rehabilitacji. Ścieżki sensoryczne pomagają rozwijać zmysł dotyku, słuchu, węchu, smaku i orientacji ułożenia części własnego ciała, pomagają doskonalić dużą i małą motorykę oraz równowagę i koordynację ruchową. W projekt zaangażowane będą dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi z Rakoniewic, Spółdzielnia Socjalna, Fundacja „ Swojska Zagroda u Prządków” z Jabłonny. Ścieżka sensoryczna to jedno z zadań projektu, posadzone zostały kwiaty w doniczkach, a przed nami jeszcze montaż pergoli i „ magicznych drzwi do ogrodu marzeń”.

Jeżeli ktoś z państwa chciałby wspomóc nasz projekt zachęcamy do wpłat na https:// zrzutka.pl/8f58ja

WTZ Rakoniewice

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.