Uszkodzenie pomostu nad jeziorem Kuźnickim

Jeszcze podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej Wolsztyna sposób zagospodarowania kuźnickiej plaży był prezentowany jako wzór do naśladowania, tymczasem dyżurny grodziskiej komendy Policji w dniu wczorajszym 12.07.2012r kilka minut przed godz. 12.00 przyjął zgłoszenie o uszkodzeniu pomostu nad jeziorem. Na miejsce udali się rakoniewiccy policjanci, którzy w rozmowie ze zgłaszającym

[good-old-gallery id=”5588″]

ustalili, że wandale w nocy z 11/12.07.br. pogięli metalowe słupki wykonane z rury o średnicy ok. 1 cal. ustawione wzdłuż pomostu. Ponadto uszkodzili drabinkę do schodzenia do wody oraz skradli znak „zakaz skakania do wody”. Wartość uszkodzeń wyceniona została przez pracownika Urzędu Gminy w Siedlcu na kwotę blisko 2.500.00 złotych.

Pomost, który znajduje się przy Ośrodku Wypoczynkowym „Oaza”, od kilkunastu lat jest miejscem letniego wypoczynku mieszkańców trzech powiatów grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego. Z uwagi na obecny w tym rejonie mikroklimat na polu namiotowym odpoczywają również osoby z innych województw. Wśród osób przyjeżdżających w rejon Kuźnicy odpocząć są też tacy, którzy nie umieją uszanować dobra innych i go niszczą sprawiając sobie przyjemność, a innym  zażenowanie. Zarówno policjanci jak i osoby tam wypoczywające ubolewają, że na świecie są jeszcze tacy ludzie, u których głupota, bezmyślność górują ponad wszystko.

Policjanci prowadzący postępowanie w sprawie uszkodzenia kuźnickiego pomostu zwracają się z prośbą do osób, które były świadkami tego wandalizmu lub znane im są osoby, które były sprawcami tych uszkodzeń o kontakt grodziską komendą Policji pod numerem telefonu 61 4444211 lub 997, 112.

Wybrane dla Ciebie