Upływa szybko życie…

IMG 9630

W październiku 2013 roku Stowarzyszenie Złota Jesień z Rakoniewic świętować będzie jubileusz 10 lecia swojej działalności. Z tej okazji pani Teresa Adamczak przygotowała ręcznie malowane talerze, które wręczane będą dobroczyńcom.

Prężnie działająca organizacja angażuje swoich członków, których jest około dwustu, w rozmaite zabawy, rajdy, wyjazdy do teatru itp. Seniorzy spotykają się, aby wspólnie przeżywać święta Bożego Narodzenia.

Stowarzyszenie w Rakoniewicach powstało po odłączeniu się grupy członków od Koła Grodziskiego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów i uzyskało osobowość prawną w 2004 roku. Działało już wcześniej. Inicjatorami powstania stowarzyszenia byli już nieżyjący prezes Krystyna Gracz i v-ce prezes Zygmunt Wyrwiński, który był m. in pomysłodawcą wzoru sztandaru Stowarzyszenia.

Dzięki aktywności prezes stowarzyszenia pani Doroty Jaśkowiak udało się zrealizować rozmaite projekty. Jednym z nich były „Warsztaty aktywizujące osoby starsze” w skład, których wchodziły: decoupage, aerobik, szkolenie z komputerów. Innym ciekawym projektem zainicjowanym przez stowarzyszenie jest „Bądźmy sprawni i bezpieczni”.
W ramach niego seniorzy korzystają z możliwości ćwiczeń w Fitness Klubie Niagara, a także uczestniczyli w kursie samoobrony organizowanym przez grodziskich policjantów.
Przy tej okazji warto zauważyć, że z atrakcyjnej oferty stowarzyszenia korzysta tylko ok. 10 % wszystkich seniorów mieszkających w gminie Rakoniewice.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x