Unihokej: 12 Polish Cup przechodzi do historii.

Od piątku 3 lutego do niedzieli 5 lutego w Rakoniewicach, Nowym Tomyślu oraz Zbąszyniu odbywał się 12. Polish Cup w unihokeju. Na parkiecie zobaczyć można było reprezentacje mężczyzn do lat 19.

Był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed majowymi Mistrzostwami Świata w Szwecji.

W pierwszym piątkowym meczu o godzinie 10.00 rozgrywanym w Zbąszyniu na Polaków czekał jeden z faworytów turnieju, zespół Szwajcarii. Po dwóch pierwszy dobrych tercjach w wykonaniu Polaków, trzecią zdecydowanie wygrali faworyzowani Szwajcarzy i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 13:4.

Drugie piątkowe spotkanie turniejowe Polacy rozgrywali w piątek o godzinie 18.00 na hali w Nowym Tomyślu, gdzie wysoko pokonali Niemców 10:4. Pierwsze dwie tercje nie zapowiadały wysokiego zwycięstwa Polaków, gdyż były one remisowe 1:1 oraz 2:2. W trzeciej tercji Polacy zdobyli 7 bramek przy tylko jednym trafieniu Niemców.

Trzeci mecz reprezentantów Polski mogli zobaczyć kibice w sobotę o godzinie 10.00. Tym razem reprezentacja Polski rozgrywała swój mecz w Rakoniewicach. Kolejnym rywalem Polaków był zespół z Czech. Czesi to drugi zespół wymieniany w gronie faworytów. Pomimo bardzo dobrej gry i zdobyciu aż 7 bramek przez zespół Polski to Czesi cieszyli się ze zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 15:7 dla Czech.

W drugim sobotnim meczu, a zarazem 4 turniejowym, Polacy przenieśli się do Zbąszynia na mecz ze Słowacją. Po bardzo zaciętym meczu przegrali 4:3.

W ostatnim meczu turniejowym rozgrywanym w niedzielę (05.02) w Nowym Tomyślu Polacy zmierzyli się z Norwegami. Mecz zakończył się zwycięstwem Skandynawów 10:5.

Ostatecznie w turnieju Polacy zajęli 4 miejsce.