UKS SMOKI RAKONIEWICE – 8 adeptów z medalami

IMG 16451

W sobotę 22 marca 2014 r. w nocy 8 zawodników i 5 zawodniczek UKS SMOKI RAKONIEWICE wyjechało, aby po raz pierwszy poza granicami Polski, wziąć udział w zawodach w Taekwondo Olimpijskim.
Zawody 16 Oberlausitz-Cup odbyły się w malowniczej miejscowości Bautzen w Niemczech.
Podopieczni Trenera Krzysztof Frankiewicza i Trener Katarzyny Kubackiej, w sumie 50 zawodników, z Rakoniewic, Kościana, Wolsztyna i Kargowej zmierzyli się z taekwondokami z Niemiec, Polski, Czech i Słowacji. Łącznie w zawodach udział wzięło 245 zawodników z 32 klubów.
Po zaciętych walkach 8 adeptów z naszego klubu sięgnęło po krążki i ostatecznie Klub zajął 9 miejsce w klasyfikacji drużynowej, a medale zdobyli :

ZŁOTO
Natalia Pawłowska; Sebastian Piosik; Adam Wiśniewski
SREBRO
Dobrosława Haraszczak; Szczepaniak Dominika
BRĄZ
Napierała Nikola; Tomaszewska Zofia; Zygmunt Cezary

Lepiej wypadli podopieczni trenera reprezentujący UKS SOKÓŁ KOŚCIAN – 37 zawodników – zdobywając drużynowo 3 miejsce.

“Jako trener jestem zadowolony z dużej ilości medali które przywieźli nasi podopieczni z turnieju w Niemczech, choć jest niedosyt bo zawiedli zawodnicy na których trochę bardziej liczyłem. Zawody w Bautzen były świetnym sprawdzianem przed turniejami krajowymi, ukazały nam kadrze szkoleniowej braki które należy uzupełnić w szkoleniu, a co niektórym zawodnikom pokazały, iż sporo pracy przed nimi. ” – skomentował zawody trener Krzysztof Frankiewicz.

Należy wspomnieć, że wyjazd naszej trzynastoosobowej grupy młodych adeptów Taekwondo był możliwy dzięki Gminie Rakoniewice i rodzicom zawodników – z tej strony serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Państwu Schulz, którzy zgodzili się być naszymi tłumaczami podczas zawodów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

UKS Smoki Rakoniewice

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x