UKS SMOKI RAKONIEWICE na XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych

W dniu 27.04.2018 w Swarzędzu – Zalasewie rozpoczęła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych WIELKOPOLSKA 2018.

W dniach 28 – 29 kwietnia, na tej samej hali rozegrano konkurencję w Taekwondo Olimpijskim. Kwalifikacje do startu w tej prestiżowej imprezie, na podstawie rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, zdobyli Zuzanna Misiorna i Jakub Turała z UKS SMOKI RAKONIEWICE.

Młodzi zawodnicy Smoków, wraz z podopiecznymi Trenera Krzysztofa Frankiewicza z Kościana i Wolsztyna, uczestniczyli w ceremonii otwarcia Olimpiady, zapaleniu znicza olimpijskiego i przygotowanych przez organizatorów pokazach artystycznych.

Zawodnicy z Rakoniewic, Kościana i Wolsztyna przed zawodami

Następnego dnia rozpoczęły się rywalizacje w konkurencjach technicznych i w walkach.

Nasi zawodnicy swoje walki stoczyli w niedzielę.  Zuzia wygrała wszystkie walki i obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzyni Polski. Kubie tym razem niestety nie udało się stanąć na podium i zajął miejsce tuż za nim.

Mistrzyni Polski Zuzanna Misiorna UKS SMOKI RAKONIEWICE z trenerką Katarzyną Idziak
Jakub Turała – konkurencja techniczna

Ostatecznie UKS SMOKI RAKONIEWICE zajęły 25 miejsce wśród 48 Klubów z całej Polski. Przyczyniły się tym samym do zwycięstwa województwa wielkopolskiego w kwalifikacji województw.

Również ogromne gratulacje  dla zawodników Trenera Krzysztofa Frankiewicza i Katarzyny Idziak – Igora Płatników z Wolsztyna, który również zdobył tytuł Mistrza Polski oraz dla Julii Olbińskiej z Kościana za tytuł Vice Mistrzyni Polski, który zdobyła w pierwszym dniu zawodów.

Mistrz Polski Igor Płatników UKS TAEKWONDO WOLSZTYN i trener Krzysztof Frankiewicz
V-ce Mistrzyni Polski Julia Olbińska UKS SOKÓŁ KOŚCIAN

Pozostali zawodnicy Trenera Frankiewicza którzy zostali zakwalifikowani do zawodów to – Martyna Chlebek, Filip Tomyślak i Emilia Capała. Im zabrakło szczęścia i nie zajęli miejsc medalowych.

Wszystkim podopiecznym trenera Krzysztofa i trenerki Kasi serdecznie gratulujemy, a trenerom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie zawodników.

Informacja: UKS Smoki Rakoniewice. Na zdjęciu głównym zawodnicy trenera Krzysztofa Frankiewicza