Udaremniona kradzież

Rakoniewiccy „kryminalni” w poniedziałkowe popołudnie 31.10.br. zatrzymali 54 letniego mieszkańca gm. Rakoniewice, który z jednej z firm w miejscowości Wioska dokonał kradzieży elementów aluminiowych. Bilans tej sprawy to odzyskane mienie wartości 6.000 zł. oraz przedstawiony zarzut kradzieży. Za kradzież mienia ustawodawca przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Rakoniewic, którzy zajęli się sprawą zebrali i zabezpieczyli na miejscu wszystkie ślady mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy/ców/. Pomocnym w ustaleniu złodziei był wywiad z właścicielem firmy, który podał osoby, które w ostatnim czasie miały styczność z elementami aluminiowymi (profilami aluminiowymi o długości 4 metry oraz rurkami). Elementy te służyły do rozłożenia firmowego namiotu.

Policjanci pracujący nad tą sprawą wytypowali osoby, które mogłyby dokonać tego przestępstwa. Następnie dokonali kontroli punktów skupu złomu, gdyż właśnie tam mogły trafić skradzione elementy aluminiowe. Kierunek obrany przez policjantów okazał się trafny. W jednym z punktów skupu złomu na terenie gm. Rakoniewice funkcjonariusze ujawnili profile oraz rurki aluminiowe opisane przez ich właściciela. Na miejscu ustalili, również dane osoby która w/w towar przywiozła i za cenę złomu tj. 380 zł sprzedała. Profile oraz rurki aluminiowe o wartości 6.000 zł w całości trafiły do właściciela.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych w rękach mundurowych był już sprawca kradzieży, którym okazał się wielokrotnie w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu Jacek K. lat 54 (zam. W. pow. grodziski). Mężczyzna w momencie zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i trafił do policyjnej izby zatrzymań do wytrzeźwienia.

Mężczyzna po zebraniu wszelkich dowodów popełnienia czynu, usłyszał zarzut kradzieży elementów aluminiowych do którego się przyznał i poddał dobrowolnej karze. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzi Wydział Kryminalny KPP Grodzisk Wlkp. 54-latkowi za kradzież grozi teraz surowa kara nawet do 5 lat więzienia.

Korespondencja

Tomasz Górny

Wybrane dla Ciebie