Uciekł zamiast pomóc

1

W piątek 23 stycznia, około godziny 6.50 na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Wielkopolskich z ulicą Wolsztyńską w Rostarzewie potrącona została 53-letnia rowerzystka.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że nieznana osoba kierująca najprawdopodobniej ciemnym samochodem typu sedan nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzystce doprowadzając do zderzenia. Poszkodowaną rowerzystkę z urazem kręgosłupa przetransportowano do szpitala w Wolsztynie.

Policjanci zebrali na miejscu wszystkie możliwe ślady, ustalili potencjalnych świadków tego zdarzenia. Rozpoczęto poszukiwania sprawcy tej kolizji. W całej miejscowości Rostarzewo, jak i w miejscowościach sąsiadujących policjanci chodząc od domu do domu, w najmniejszych szczegółach prowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Ostatecznie kilka godzin od potrącenia młody kierowca Hondy był już w rękach policji.

Funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego wspólnie z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Rakoniewicach doprowadzili do zatrzymania młodego 22-letniego kierowcy samochodu marki Honda, który przyznał się do potrącenia 53-letniej rowerzystki.

U potrąconej rowerzystki stwierdzono ogólne potłuczenia. Mieszkaniec gminy Rakoniewice usłyszał zarzut potrącenia, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Wobec mężczyzny policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim.

Policjanci zbadali kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy.  Za potrącenie, nieudzielenie pomocy oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x