Turniej Smoka

IMG 3086

Prawie dwustu zawodników z Kościana, Wolsztyna, Kargowej, Osiecznej i Rakoniewic stawiło się dnia 20 grudnia 2014 r. w Hali Sportowo – Widowiskowej w Rakoniewicach, aby rywalizować pomiędzy sobą w konkurencjach sprawnościowych oraz w walce.

Podczas turnieju zawodnicy brali udział w konkurencjach :

Pierwszy Krok – dla dzieci do lat 10 – zawodnicy konkurowali w trzech konkurencja : ap-chagi ( kopnięcie dosiężne ), dubal dangseon ( popularna przeskokówka ), oraz dollyo chagi olgul ( serie kopnięć na wysokość głowy z odbicia i z uniesionej nogi ). Z każdej kategorii wiekowej i konkurencji wyłaniano medalistów.

Młodzicy i kadeci  już nie mieli tak prosto w konkurencjach sprawnościowych, oni startowali w Trójboju Technicznym na które składały się wszystkie konkurencje wymienione powyżej, lecz medalistami zostawali tylko najlepsi ze wszystkich trzech konkurencji.

Również kadeci ( b ) i młodzicy ( a ) uczestniczyli w konkurencji Kyorugi – czyli w walkach sportowych. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wagowe osobno dla kadetów i młodzików, z których po zaciętych walkach wyłaniano medalistów tej konkurencji.

Rywalizacja pomiędzy młodymi adeptami taekwondo była bardzo zacięta, na szczęście obyło się bez większych kontuzji.

Turniej Smoka przebiegł bardzo szybko i sprawnie w atmosferze rywalizacji, ale również przyjaźni i koleżeństwa. Bardzo duża zasługa w tym sędziów z Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskigo którzy bardzo sprawnie i dużym profesjonalizmem poprowadzili konkurencje, opiekunom grup którzy pilnowali swoich podopiecznych, rodzicom i trenerom którzy pomogli w trakcie zawodów jak i samym zawodnikom którzy wspierali się nawzajem i rywalizowali fair.

Dla niektórych zawodników, szczególnie tych najmłodszych, były to pierwsze zawody w życiu, ich zaangażowanie niekiedy wzbudzały podziw i wiele emocji.

W tym czasie nie mogło oczywiście zbraknąć św. Mikołaja czy Gwiazdora który odwiedził zawodników oraz publiczność zgromadzoną na trybunach, wziął udział we wspólnej zabawie i poprowadził pociąg.

W trakcie zawodów zorganizowany został konkurs na najładniejszy list do św. Mikołaja, ze względu na trudność w wyłonieniu zwycięzcy rozlosowano wśród prac trzy nagrody w postaci smokowych bombek.

Podczas oficjalnego otwarcia Turnieju, na które zaproszono lokalne władze oraz przedstawicieli sponsorów, wystąpił również Pan Piotr Lusina jako przedstawiciel Klubu Przedsiębiorców Powiatu Grodziskiego, który wręczył Natalii Pawłowkiej ( mistrzyni Polski w kat. Junior ) laureatce akcji ” Wspieramy Twoje Marzenia ” nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia w Taekwondo Olimpijskim.

Ostatecznie drużynowo turniej wygrali zawodnicy z Kościana którzy odebrali puchar ufundowany przez Burmistrza Rakoniewic Pana Gerarda Tomiaka, na drugim miejscu uplasowali się taekwondocy z Wolsztyna którzy odebrali puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Gminy w Rakoniewicach Pana Krzysztofa Krawczyka, trzecie miejsce w drużynówce przypadło gospodarzom Turnieju zawodnikom z Rakoniewic którzy odebrali puchar ufundowany przez Sekretarza Gminy Rakoniewice Pana Jarosława Marciniaka. Czwarte miejsce przypadło drużynie COMBAT TEAM – połączonym siłom Kargowej i Osiecznej.

Turniej został zorganizowany dzięki pozyskanym środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w zakresie działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

 

Wielkie podziękowania również dla partnerów i sponsorów Turnieju:

– Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego;

– Urząd Miejski Gminy Rakoniewice;

– Leader – Stowarzyszenie Ziemi Grodziskiej;

– UKS Sokół Kościan;

– UKS Taekwondo Wolsztyn;

– Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. – Rakoniewice;

– Bogdan Schulz sp z o.o. – Wioska

– Metalpol Furmaniak Sp. J. – Rostarzewo;

– Hurtownia WOD-GAZ Zbigniew Juja – Grodzisk Wielkopolski;

– INDROL sp. z o.o. sp. k. – Grodzisk Wielkopolski, Rostarzewo;

– Smulders sp. z o.o. – Rakoniewice;

– Nadobrzański Bank Spółdzielczy – Rakoniewice;

– Lexxit Mebel Production & Trading sp z o.o. – Grodzisk Wielkopolski

– Grupa FERRO Przemysław Żelazo upominki24.pl – Granowo;

– Kolor Graf – Warszawa

 

Wyniki i medaliści w poszczególnych konkurencjach i kategoriach :

Konkurencja i kategoria

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub

trójbój k4

1

Florek Andżelika

WOLSZTYN

trójbój k4

2

Kuźniak Julia

KOŚCIAN

trójbój k4

3

Szczepaniak Dominika

RAKONIEWICE

 

 

 

trójbój k5

1

Kaczmarek Laura

WOLSZTYN

trójbój k5

2

Pawłowska Natalia

RAKONIEWICE

trójbój k5

3

Michalska Kamila

RAKONIEWICE

 

 

 

trójbój m7

1

Basiński Piotr

WOLSZTYN

trójbój m7

2

Capała Alan

KOŚCIAN

trójbój m7

3

Dudziński Kamil

KOŚCIAN

 

 

 

trójbój m8

1

Koza Dawid

WOLSZTYN

trójbój m8

2

Krzaczkowski Jakub

COMBAT TEAM

trójbój m8

3

Bajon Kamil

COMBAT TEAM

 

 

 

ap k1

1

Szymkowiak Maria

KOŚCIAN

ap k1

2

Kurp Nicole

WOLSZTYN

ap k1

3

Piosik Martyna

RAKONIEWICE

 

 

 

dubal k1

1

Piosik Martyna

RAKONIEWICE

dubal k1

2

Michalik Katarzyna

KOŚCIAN

dubal k1

3

Kostrzewa Aleksandra

WOLSZTYN

 

 

 

olgul k1

1

Piosik Martyna

RAKONIEWICE

olgul k1

2

Krzyżanowska Maria

WOLSZTYN

olgul k1

3

Szymkowiak Maria

KOŚCIAN

 

 

 

ap k2

1

Wyrwa Zuzanna

RAKONIEWICE

ap k2

2

Szłapczyńska Dagmara

COMBAT TEAM

ap k2

3

Schulz Wiktoria

RAKONIEWICE

 

 

 

dubal k2

1

Capała Emilia

KOŚCIAN

dubal k2

2

Napierała Klaudia

RAKONIEWICE

dubal k2

3

Wyrwa Zuzanna

RAKONIEWICE

 

 

 

olgul k2

1

Wyrwa Zuzanna

RAKONIEWICE

olgul k2

2

Capała Emilia

KOŚCIAN

olgul k2

3

Schulz Wiktoria

RAKONIEWICE

 

 

 

ap k3

1

Olszewska Aga

WOLSZTYN

ap k3

2

Olszewska Martyna

WOLSZTYN

ap k3

3

Olbińska Julia

KOŚCIAN

 

 

 

dubal k3

1

Olbińska Julia

KOŚCIAN

dubal k3

2

Chlebek Martyna

COMBAT TEAM

dubal k3

3

Misiorna Zuzanna

RAKONIEWICE

 

 

 

olgul k3

1

Olszewska Martyna

WOLSZTYN

olgul k3

2

Misiorna Zuzanna

RAKONIEWICE

olgul k3

3

Napierkowska Julia

KOŚCIAN

 

 

 

ap m1

1

Karmelski Aleksander

KOŚCIAN

ap m1

2

Klemenski Dawid

KOŚCIAN

ap m1

3

Radomski Cezary

WOLSZTYN

 

 

 

dubal m1

1

Karmelski Aleksander

KOŚCIAN

dubal m1

2

Borowczak Kacper

WOLSZTYN

dubal m1

3

Gembara Armin

KOŚCIAN

 

 

 

olgul m1

1

Karmelski Aleksander

KOŚCIAN

olgul m1

2

Gembara Armin

KOŚCIAN

olgul m1

3

Kozłowska Marta

WOLSZTYN

 

 

 

ap m2

1

Czapla Jerzy

COMBAT TEAM

ap m2

2

Grabczyński Tymon

WOLSZTYN

ap m2

3

Pentek Jakub

WOLSZTYN

 

 

 

dubal m2

1

Czapla Jerzy

COMBAT TEAM

dubal m2

2

Borowczyk Karol

COMBAT TEAM

dubal m2

3

Grabczyński Tymon

WOLSZTYN

 

 

 

olgul m2

1

Grabczyński Tymon

WOLSZTYN

olgul m2

2

Górny Miłosz

WOLSZTYN

olgul m2

3

Brembor Krzysztof

RAKONIEWICE

 

 

 

ap m3

1

Kurzawa Michał

KOŚCIAN

ap m3

2

Jokiel Norbert

WOLSZTYN

ap m3

3

Pacyna Krzysztof

WOLSZTYN

 

 

 

dubal m3

1

Pacyna Krzysztof

WOLSZTYN

dubal m3

2

Barski Michał

WOLSZTYN

dubal m3

3

Jankowiak Kamil

KOŚCIAN

 

 

 

olgul m3

1

Pacyna Krzysztof

WOLSZTYN

olgul m3

2

Szczepaniak Piotr

RAKONIEWICE

olgul m3

3

Przybyła Eryk

RAKONIEWICE

 

 

 

ap m4

1

Kaczmarek Jan

KOŚCIAN

ap m4

2

Dominiczak Tobiasz

KOŚCIAN

ap m4

3

Kołaziński Jakub

RAKONIEWICE

 

 

 

dubal m4

1

Dominiczak Tobiasz

KOŚCIAN

dubal m4

2

Kaczmarek Jan

KOŚCIAN

dubal m4

3

Kołaziński Jakub

RAKONIEWICE

 

 

 

olgul m4

1

Dominiczak Tobiasz

KOŚCIAN

olgul m4

2

Walczak Tymoteusz

KOŚCIAN

olgul m4

3

Kaczmarek Jan

KOŚCIAN

 

 

 

ap m5

1

Wolny Hugo

KOŚCIAN

ap m5

2

Karmelski Borys

KOŚCIAN

ap m5

3

Chęciński Artur

KOŚCIAN

 

 

 

dubal m5

1

Drzymała Tobiasz

WOLSZTYN

dubal m5

2

Cichocki Mikołaj

KOŚCIAN

dubal m5

3

Borowczyk Bartłomiej

COMBAT TEAM

 

 

 

olgul m5

1

Cichocki Mikołaj

KOŚCIAN

olgul m5

2

Karmelski Borys

KOŚCIAN

olgul m5

3

Drzymała Tobiasz

WOLSZTYN

 

 

 

ap m6

1

Płatników Igor

WOLSZTYN

ap m6

2

Tomyślak Filip

KOŚCIAN

ap m6

3

Szymyślik Krystian

WOLSZTYN

 

 

 

dubal m6

1

Tomyślak Filip

KOŚCIAN

dubal m6

2

Płatników Igor

WOLSZTYN

dubal m6

3

Biskupski Krzysztof

WOLSZTYN

 

 

 

olgul m6

1

Tomyślak Filip

KOŚCIAN

olgul m6

2

Płatników Igor

WOLSZTYN

olgul m6

3

Sobieszek Cyprian

COMBAT TEAM

 

 

 

waka b1

1

Dominiczak Ewa

KOŚCIAN

waka b1

2

Majchrzycka Patrycja

RAKONIEWICE

 

 

 

waka b2

1

Pawłowska Natalia

RAKONIEWICE

waka b2

2

Kaczmarek Laura

WOLSZTYN

waka b2

3

Tomaszewska Zofia

RAKONIEWICE

 

 

 

waka b5

1

Kwiecień Patryk

WOLSZTYN

waka b5

2

Koza Dawid

WOLSZTYN

waka b5

3

Wiśniewski Adam

RAKONIEWICE

 

 

 

waka b6

1

Miśko Robert

WOLSZTYN

waka b6

2

Nowak Paweł

WOLSZTYN

waka b6

3

Bajon Kamil

COMBAT TEAM

 

 

 

waka b3

1

Florek Andżelika

WOLSZTYN

waka b3

2

Michalska Kamila

RAKONIEWICE

waka b3

3

Szczepaniak Dominika

RAKONIEWICE

 

 

 

waka b4

1

Krzywosz Joanna

KOŚCIAN

waka b4

2

Sidorenko Natalia

COMBAT TEAM

waka b4

3

Haraszczak Dobrosława

RAKONIEWICE

 

 

 

waka a1

1

Dominiczak Tobiasz

KOŚCIAN

waka a1

2

Maruszewski Michał

KOŚCIAN

waka a1

3

Kozłowski Filip

WOLSZTYN

 

 

 

waka a2

1

Tomyślak Filip

KOŚCIAN

waka a2

2

Szymyślik Krystian

WOLSZTYN

waka a2

3

Schulz Aleksander

RAKONIEWICE

 

 

 

waka a3

1

Krzyżanowski Bogusz

WOLSZTYN

waka a3

2

Dudziński Kamil

KOŚCIAN

waka a3

3

Adamczyk Piotr

WOLSZTYN

 

 

 

waka a7

1

Napierkowska Julia

KOŚCIAN

waka a7

2

Bajon Lidia

COMBAT TEAM

waka a7

3

Wyrwa Zuzanna

RAKONIEWICE

 

 

 

waka a5

1

Maćkowiak Wiktor

WOLSZTYN

waka a5

2

Moszyński Jakub

RAKONIEWICE

 

 

 

waka a6

1

Michalik Sebastian

KOŚCIAN

waka a6

2

Turała Jakub

RAKONIEWICE

waka a6

3

Borkowski Paweł

WOLSZTYN

 

 

 

waka a8

1

Chlebek Martyna

COMBAT TEAM

waka a8

2

Misiorna Zuzanna

RAKONIEWICE

waka a8

3

Capała Emilia

KOŚCIAN

 

 

 

waka a9

1

Olszewska Martyna

WOLSZTYN

waka a9

2

Olbińska Julia

KOŚCIAN

waka a9

3

Moszyńska Rozalia

RAKONIEWICE

 

 

 

waka a4

1

Płatników Igor

WOLSZTYN

waka a4

2

Biskupski Krzysztof

WOLSZTYN

waka a4

3

Basiński Piotr

WOLSZTYN

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
UKS SMOKI RAKONIEWICE
UKS SMOKI RAKONIEWICE
5 lat temu

UKS SMOKI RAKONIEWICE serdecznie zaprasza na Turniej Smoka w Taekwondo Olimpijskim, spodziewamy się około 200 zawodników. Może są to zawodnicy młodzi, ale zapewniam, że emocji nie zabraknie.
Poruszano tutaj, na portalu, sprawy dotacji, informuję, że na te zawody Zarząd Klubu zdobył dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Wstęp WOLNY, każdy może przyjść i zobaczyć czym jest Taekwondo, na czym polega ta olimpijska dyscyplina.
Na razie jest to drugi Turniej, co będzie w przyszłości zobaczymy, mogę tylko napisać, że trwają rozmowy … jeżeli wszystko wypali to dla młodego Klubu jakim są SMOKI i dla Rakoniewic kroi się nie lada wydarzenie … ale nie zapeszajmy.
UKS SMOKI RAKONIEWICE jest jedynym Klubem w gminie a trzecim w powiecie grodziskim klasyfikowanym i zdobywającym punkty ( najwięcej w powiecie ) w Klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży. Na 3371 klubów z całej Polski, Smoki plasują się na 990 pozycji.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu

Fajnie! Widać waszą prace i czas jaki poświęcacie dla klubu, ten klub się rozwija, zyskują dzieciaki, a dorośli zarażają swoją pasją.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu

Imprezę należy zaliczyć do udanych! Dzieciaki były super organizatorzy BRAWO ! Byłem i było super !
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

3
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x