Unihokej: Trzy porażki Polek podczas 11 Polish Cup 2016

IMG 2069

Od piątku 5 lutego do niedzieli 7 lutego w Zbąszyniu oraz Rakoniewicach odbywa się 11.Polish Cup. Na parkiecie zobaczyć możemy kobiety do lat 19. Jest to jeden z ostatnich sprawdzianów przed majowymi Mistrzostwami Świata w Kanadzie.

Pierwsze spotkanie Polki rozegrały w piątek ( 05.02) z faworytkami turnieju, z zespołem Szwajcarii. Tylko w pierwszej tercji Polki nawiązały równą walkę i ostatecznie pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:1. W drugiej tercji Szwajcarki podkręciły tempo zdobywając siedem bramek przy jednym trafieniu Polek ( Zuzanna Krzywak). Trzecia tercja to kolejne trzy bramki Szwajcarek, które ostatecznie wygrywają wysoko 11:2.Pocieszeniem może być fakt, że Polki okazały się lepsze w serii rzutów. Po zakończonym spotkaniu rozegrano serię rzutów karnych w której Polki okazały się lepsze od Szwajcarek i tym samy zyskały jeden dodatkowy punkt.

W drugim meczu Polki, rozgrywały mecz z zespołem Niemiec. Wynik otworzyły Polki po bramce Agaty Arendarczyk, lecz już w 11 minucie był remis 1:1. Druga tercja również zakończona remisem, tym razem 2:2( bramki dla Polek Agata Arendarczyk oraz Zuzanna Krzywak) i w 40 minucie spotkania był remi s 3:3. W ostatniej trzeciej tercji skuteczniejsze okazały się zawodniczki z Niemiec, które strzeliły trzy bramki przy jednym trafieniu Polek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla Niemek.
Trzecie spotkanie Polki rozegrały sobotę ( 06.02.). Tym razem przeciwniczkami był zespół Czech. Czeszki przed turniejem również wymieniane były w gronie faworytek turnieju.
Pierwsza tercja to niewielkie prowadzenie dla Czech. (2:1). Niestety w drugiej tercji Czeszki pokazały, że są bardzo groźne i wygrały drugą tercję 8:0. Trzecia tercja to kolejne cztery bramki Czeszek, które ostatecznie wygrały wysoko 14:1 . W rzutach karny również lepsze były zawodniczki z Czech.
Jutro o godz. 12 Polki rozegrają w Rakoniewickiej Hali swój ostatni mecz turnieju,
a rywalkami Polek będzie zespół Norwegii.