Trzecie miejsce Artura Ceglarka w V Bitwie Bramkarskiej

Artur Ceglarek

ceglarek artur 736 1437821218W minioną sobotę we Wrocławiu odbyła się V edycja Bitwy Bramkarskiej. Do rywalizacji, w uznanej za największą tego typu imprezę bramkarską na Świecie, stanęło 260 bramkarzy z w kilku kategoriach wiekowych.

Wśród zawodników w kategorii junior starszy znalazł się Artur Ceglarek, bramkarz Sokoła Rakoniewice, a obecnie zawodnik Parasola Wrocław i uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu.

W kategorii Junior Starszy wystartowało 30 bramkarzy, którzy zostali podzieleni na trzy grupy. Zwycięzcy grup rywalizowali ze sobą w systemie każdy z każdym. Ostatecznie Artur zdobył bardzo dobre III miejsce.

Co to takiego Bitwa Bramkarska ?

Bitwa Bramkarska to unikatowy w skali kraju turniej, w którym bramkarze piłkarscy rywalizują między sobą w pojedynkach 1 na 1 na specjalnie przygotowanych boiskach. Zawody rozgrywane są w siedmiu kategoriach wiekowych od ośmiolatka, aż po seniora.

Celem gry jest zdobycie w ciągu 2 minut trwania meczu jak największej ilości bramek. Wygrywa bramkarz, który w tym czasie zdobył większą ilość goli od swojego przeciwnika.

Przebieg gry

Bramkarze uderzają (rzucają) w dowolny sposób na zmianę na bramkę przeciwnika.
Zawodnik wykonuje uderzenie (rzut) z wyznaczonego pola.
Piłki dorzucane są zawodnikom przez wolontariuszy.
Jeżeli piłka znajduje się na polu bramkarza, w momencie, gdy jest jego kolej ma on obowiązek wykorzystać tą piłkę. Gdy piłka znajduje się poza wyznaczonym polem gry, wykorzystuje on futbolówkę znajdującą się w bramce, bądź dorzuconą przez wolontariusza.
Zawodnik musi zagrać piłkę w czasie nie dłuższym niż 6 sekund (po upływie tego czasu traci piłkę na korzyść przeciwnika).
Gol zostaje uznany, gdy piłka po uderzeniu przez bramkarza całym obwodem przekroczy linię bramkową (bramka samobójcza również zostaje uznana).
W przypadku remisu w półfinale, bądź finale sędzia zarządza 30. sekundową dogrywkę. Jeśli ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, obowiązuje zasada „złotego gola”.

Jeśli piłka po uderzeniu bramkarza nr 1 (B1) zostanie odbita od słupka (poprzeczki) bramki B2, bądź od B2 i wróci ponownie na pole gry B1, wówczas bez względu na kolejność ma on możliwość oddania kolejnego uderzenia.
Jeśli piłka po uderzeniu bramkarza nr 1 (B1) zostanie odbita od słupka (poprzeczki) bramki B2, bądź od B2 i znajdzie się w bramce B1, wówczas gol zostaje uznany.

Więcej na filmie:

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x