Tragiczny wypadek na odcinku Ruchocice – Rakoniewice

1

3 marca 2016r. o godz. 13.30 na drodze krajowej K-32 pomiędzy miejscowościami Ruchocice- Rakoniewice doszło do wypadku drogowego. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udała się grupa wypadkowa, która ustaliła, że 51 letni mieszkaniec gm. Grodzisk Wlkp., kierujący samochodem osobowym m-ki Fiat Punto, jadąc w kierunku m. Rakoniewice nie dostosował prędkości do warunków ruchu i w celu uniknięcia zderzenia z poprzedzającym go pojazdem m-ki VW Golf, wykonał manewr obronny zjeżdżając na lewy pas ruchu, czym doprowadził do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym m-ki Volvo wraz z naczepą. W wyniku zderzenia pojazd Fiat Punto przemieścił się na prawy pas ruchu i uderzył w tył pojazdu m-ki Renault Megane Scenic. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem osobowym m-ki Fiat Punto.

Okoliczności oraz przyczyny wypadku będą szczegółowo badane i analizowane przez policjantów tutejszej jednostki pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp.

KPP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
rekrut
rekrut
4 lat temu

warto zobaczyć filmik ku przestrodze z całego zdarzenia nagrany kamera z samochodu, który jechał za sprawcą
i poczytać komentarze
https://www.youtube.com/wat

Tom
Tom
4 lat temu
Reply to  rekrut

Poziom niektórych wypowiedzi pod tym filmem jest nieakceptowalny. Dobrze by było, gdyby ludzie nauczyli się odróżniać ocenę zachowań od poniżania ludzi – w tym wypadku nieżyjącego człowieka.

Aneta
Aneta
4 lat temu
Reply to  Tom

Sam jest sobie winien. Dobrze że przy tej okazji nikogo oprócz siebie nie zabił.

grox
grox
4 lat temu
Reply to  rekrut

Bardzo wpływowa rodzina ofiary spowodowała usunięcie filmu z youtube. To co zrobiła ofiara na drodze było porażającym przykładem lekceważeniem przepisów ruchu drogowego.

rakoniewiczanin
rakoniewiczanin
4 lat temu
Reply to  rekrut

Już w momencie pierwszego wyprzedzania pojazdu na podwójnej ciągłej linii, który nagrywał jego dalszą jazdę cudem uszedł z życiem. Z przeciwka jechała osobówka a on w ostatniej chwili niemal ocierając się o mijany i wyprzedzany pojazd zdążył wrócić na prawy pas ruchu. Dlaczego natychmiast nie rozpoczął hamowania nie wiadomo. Odległość do następnych pojazdów była na tyle duża, że spokojnie, bez gwałtownego hamowania, zmniejszyłby szybkość aby nie najechać na tył samochodu poprzedzającego. Hamowanie rozpoczął – ale niestety kilkanaście metrów przed tym samochodem no i wybrał śmierć podejmując próbę jego wyprzedzenia.
To widać na tym nagraniu, które niestety zniknęło z youtube.com. Na nagraniu widać też, nadjeżdżające z przeciwka pojazdy zanim rozpoczął ten tragiczny manewr.

Kamil
Kamil
4 lat temu

“kierujący samochodem osobowym m-ki Fiat Punto, jadąc w kierunku m.
Rakoniewice nie dostosował prędkości do warunków ruchu” – taką przyczynę
wypadku wpisuje policja gdy pomimo trzeźwego kierowcy, sprawnego
pojazdu i nie przekraczania dozwolonej przepisami prędkości wypadek się
zdarzy – np. wskutek poślizgu na odcinku, gdzie piaskarka się zacięła.No
ale tutaj takiej sytuacji nie ma. Od strony, z której ten człowiek
nadjeżdżał widoczność była dobra, jezdnia w dobrym stanie i należało
tylko zastosować się do ograniczenia prędkości do 70 no i przede
wszystkim przestrzegać zakazu wyprzedzania.

6
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x