To wydarzenie przyciągnęło tłumy

W piknikowej atmosferze, w aromatach grillowanej kiełbasy, przy butelce oranżady i przy skocznych dźwiękach ludowej muzyki przeplatanej z rockowym brzmieniem gitar na placu przy kościele odbył się festyn parafialny. Motyw przewodni to oczywiście osoba błogosławionego Jana Pawła II, którego kult rozwija się w szybkim tempie. Można było sprawdzić wiedzę na temat tego wielkiego Polaka. Proste pytania „czy jadał kremówki” oraz „ czy mieszkał w Watykanie”, ale też trudniejsze: „czy odwiedził Rosję” Niezależnie od odpowiedzi, każdy kto został wylosowany i odpowiedział na pytanie w konkursie – wygrywał. Gwiazdą wieczoru był Eden. Przed nim zagrał rakoniewicki Cultus. Publiczność reagowała entuzjastycznie. Ksiądz wikary z wielką pasją wymiatał na perkusji. Wszystko na chwałę Pana. Można było przekąsić chleb ze smalcem i ogórka, było ciasto wiele innych dobrych rzeczy, których nie zdołaliśmy zauważyć. Wszędzie biegały dzieci z pomalowanymi twarzami z balonami w dłoniach. Całość wydarzeń rejestrował cyfrową kamerą ksiądz proboszcz. Ludzie spieszyli na festyn niczym pszczoły do miodu. Przyszło lekko ponad dwieście osób – od najmłodszych po mniej młodych. Festyn odbył się w zielone świątki AD 2011.

Posłuchaj jak zakończył Cultus:

[mp3player width=500 height=20 config=fmp_jw_widget_config.xml file=https://rakoniewice.pgo24.pl/wp-content/uploads/2011/06/DR000086.mp3]

Pełna wersja koncertu dostępna jest na kanale Rakoniewice 24  TUTAJ>>

[good-old-gallery id="667"]

a.w.

Dyskusja nad tym tekstem została wyłączona na wniosek osób trzecich, które zgłosiły naruszenie dóbr osobistych. Autorzy wpisów mają do nich dostęp na forum, po zalogowaniu.

Wybrane dla Ciebie