Tego nie udało się zrobić

Burmistrz Rakoniewic podsumowując rok pracy powiedział, że “nieraz coś się planuje i nie wyjdzie, a nieraz czegoś się nie planuje i się uda”. Jedną z niespodzianek było, że gmina załapała się na “schetynówki” dzięki czemu został wyremontowany Rynek w Rostarzewie. Gmina otrzymała w ciągu roku na ten cel prawie pół miliona złotych, ale wiązało się to z koniecznością znalezienia w budżecie dodatkowych 500 tysięcy na to zadanie. Zniweczyło to plany w zakresie “programu naprawy dróg gminnych”, zabrakło bowiem pieniędzy na tłuczeń, który miał posłużyć doprowadzeniu najgorszych odcinków dróg do stanu, w którym ludzie nie będą tonąć w błocie. Być może program ten będzie realizowany w przyszłym roku, chociaż nie można wykluczyć, że znów coś “wyskoczy”. Tak więc otwarte jest zadane na początku roku pytanie jednego z mieszkańców:

Pytanie zadane dnia 2011-01-21, przez mieszkaniec Wygody
Witam,
chciałbym się dowiedzieć kiedy wreszcie doczekamy się zrobienia drogi na Wygodzie po stronie Ponetexu? droga jest nie przejezdna już od dawna żeby dojechać do miasta trzeba jeździć na około przez las… Sołtys nic nie robi w tym kierunku!!!!czy ktoś w końcu zrobi nam tą drogę??? pozdrawiam
Odpowiedź
Na temat tej drogi rozmawiałem z jedną z mieszkanek Wygody. Planujemy przygotować gminny program naprawy dróg i już w tym roku te, które są w najgorszym stanie, utwardzić chociażby tłuczniem. Jest to najtańszy i najszybszy sposób na doprowadzenie najgorszych odcinków do stanu przejezdności.

Wybrane dla Ciebie