Te usługi mogą podrożeć

Zadłużenie odbiorców usług ZUK Rakoniewice utrzymuje się na stałym poziomie ok 100 tys. Spółka, aby zapobiec wzrostowi zadłużenia regularnie wysyła monity o zapłatę oraz występuje do Sądu Rejonowego o wystawianie nakazów płatniczych. Mimo tych działań są odbiorcy, którzy w żaden sposób nie reagują na wezwania. W związku z tym w okresie styczeń – sierpień 2011, jedenastu z nich odcięto dopływ wody, a 2 umowy rozwiązano definitywnie. Każdy przypadek odcięcia wody był rozwiązaniem ostatecznym i była to bardzo trudna decyzja – podkreśla prezes Leonard Szmatuła.

Prezes ZUK w Rakoniewicach Leonard Szmatuła

Decyzja taka zawsze była poprzedzona propozycjami innego rozwiązania, jak np. rozłożenie należności na raty. Sprzedaż wody wyniosła 395953,2 metrów sześciennych co stanowi 75 % produkcji (10% produkcji idzie na potrzeby własne, 15 % to straty), jeżeli chodzi o ścieki to było to 114523,3 metrów sześciennych (65% produkcji). Opłacalność świadczenia usługi wywozu nieczystości płynnych z uwagi na rosnące koszty paliw, remontów itp. wymaga w najbliższym czasie podwyższenia cen. Podobna sytuacja występuje w gospodarce odpadami stałymi. Rosną koszty i spółka w najbliższym czasie będzie zmuszona podnieść ceny. Prezes zaznaczył brak konsekwencji Gminy w egzekwowaniu regulaminu utrzymania porządku.

Poniżej można wysłuchać całej informacji (ok 16 minut) z działalności ZUK w pierwszym półroczu. Materiał zawiera również wątki dotyczące zmian z prawie krajowym dotyczącym śmieci, które mogą dotknąć finansowo każdego z mieszkańców.

[mp3player width=575 height=18 config=fmp_jw_widget_config.xml file=https://rakoniewice.pgo24.pl/wp-content/uploads/2011/09/zuk.mp3]

 

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.