Tarnowa: dzielnicowi z Rakoniewic siłą musieli wyciągnąć pijanego kierowcę z samochodu

313 188352

Rakoniewiccy dzielnicowi zatrzymali pijanego kierowcę, który podjął próbę ucieczki mimo wyraźnych znaków wydawanych przez policjantów do zatrzymania się.

Policjanci wyprzedzili pojazd i wyciągnęli kierowcę z samochodu. Okazało się, że 33-letni mężczyzna kierował pojazdem mając grubo ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz ucieczkę przed patrolem Policji kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

6 października około godz: 17:45 rakoniewiccy policjanci pełnili służbę w miejscowości Tarnowa w gminie Rakoniewice. W pewnym momencie podejrzenia policjantów wzbudził tor jazdy jakim poruszał się kierujący samochodem osobowym marki Fiat Seicento. Funkcjonariusze wydali wyraźny znak tarczą do zatrzymywania pojazdów, aby kierowca zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna jednak przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Wyprzedzili pojazd i uniemożliwili mu dalszą jazdę zajeżdżając drogę. Wybiegli w stronę kierowcy, jednak ten nadal nie chciał opuścić pojazdu i nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów. Funkcjonariusze użyli siły fizycznej i wyciągnęli kierowcę z samochodu.

Jak się później okazało, kierowca prowadził wóz w stanie nietrzeźwości. Wynik uzyskany przez 33-letniego mieszkańca gminy Rakoniewice to prawie 2,2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijanemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Grodzisk

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x