Aż trzy klasy przebywają na kwarantannie w szkole podstawowej w miejscowości Łąkie gm. Rakoniewice. W trybie „zdalnym” spowodowanych zakażeniem koronawirusem pracują pojedyncze klasy w szkołach w Granowie i ponownie w Zespole Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim.

Nadal trwa kwarantanna oddziałów 4-8 w SP nr 2 w Grodzisku. Od poniedziałku do szkoły powrócą uczniowie w Grąblewie, a parę dni temu do nauki powróciły dwie klasy w Kąkolewie. Informacje potwierdziły grodziskie służby sanitarne.

Wraz z rozwojem czwartej fali szkoły stają się wskaźnikiem postępu epidemii. Tymczasem w wielu szkołach, cały czas, pomimo trwającego stanu pandemii, organizowane są masowe imprezy szkole: wycieczki, pasowania itp.. Niestety w wielu przypadkach odbywa to się bez przestrzegania podstawowych zaleceń sanitarnych. Z niskim poziomem zaszczepienia młodzieży szkolnej i rodziców, przypadki kwarantanny i koronawirusa w szkołach będą się powtarzać. Z informacji jakie posiadamy, dyrektorzy niektórych szkół zwrócili się do pedagogów o zachowanie większych środków ostrożności. Pandemia trwa… . 

A2M

0 0 głosów
Ocena artykułu

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

Loading...

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze