Szczegóły zatrzymań

101 17161

Wczoraj wobec trzech mieszkańców gm. Rakoniewice za nielegalne posiadanie środków odurzających grodziska Prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Przy mężczyznach poruszających się autem policjanci ujawnili schowane w odzieży woreczki strunowe z marihuaną oraz amfetaminą, a w bagażniku liście roślin konopi. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych mężczyzn zabezpieczone zostały kolejne narkotyki. Teraz za popełnione przestępstwo trzem sprawcom grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę podczas prowadzonej przez grodziskich policjantów akcji „Dyskoteka”. Rakoniewiccy policjanci o godz. 01.05 w centrum Rakoniewic zainteresowali się samochodem m-ki Opel Vectra, który zaparkował w pobliżu lokalu gastronomicznego. Szybko okazało się, że kierującym tym pojazdem jest mieszkaniec gm. Rakoniewice wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. W pojeździe siedziało trzech młodych mężczyzn, którzy na widok funkcjonariuszy zaczęli się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Podczas kontroli bagażnika samochodu m-ki Opel Vectra mundurowi ujawnili liście konopi.

[good-old-gallery id=”1946″]

Również u kierowcy jak i pasażerów funkcjonariusze zabezpieczyli po kilka porcji tego narkotyku. Mężczyźni zostali zatrzymani. Śledczy postanowili dodatkowo przeszukać mieszkania osób zatrzymanych. Podczas kontroli jednego z pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne narkotyki. W trakcie rozmowy na komendzie zatrzymani mężczyźni nie byli w stanie w sposób logiczny wyjaśnić skąd pochodziły zabezpieczone środki odurzające. Grodziscy funkcjonariusze będą teraz ustalać między innymi źródło ich pochodzenia.

Zatrzymany 29 letni mieszkaniec Rakoniewic był już w przeszłości notowany przez policję między innymi za handel środkami odurzającymi. 28 letni mieszkaniec gm. Rakoniewice był karany za przestępstwa przeciwko mieniu i życiu. Natomiast dla 18 letniego mieszkańca gm. Rakoniewice to pierwszy konflikt z prawem. Teraz trzem sprawcom za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Korespondencja

Tomasz Górny

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x