Kino w Rakoniewicach

Hiszpanka

“Hiszpanka” – filmowa superprodukcja, która 23 stycznia weszła na ekrany polskich kin – już w marcu w Rakoniewicach. Za sprawa Kina Orange, które zostanie umiejscowione w rakoniewickiej Hali Widowiskowo Sportowej na początku marca będzie można zobaczyć kilka seansów filmowych – w tym zapowiadaną “Hiszpankę”

Gospodarzem specjalnych pokazów przedpremierowych filmu „Hiszpanka”, współorganizowanych przez dystrybutora obrazu VUE Movie Distribution był w dniach 19 – 21 stycznia 2015 roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Towarzyszył mu reżyser inspirowanego Powstaniem Wielkopolskim filmu– Łukasz Barczyk. Gośćmi podczas sześciu seansów było 1400 Wielkopolan, którzy zdobyli bezpłatne wejściówki kolportowane przez regionalne media.

Film „Hiszpanka” powstał z inicjatywy Marszałka Marka Woźniaka, a Samorząd Województwa Wielkopolskiego współfinansował jego produkcję.

„Przygotowaną na 90. rocznicę inscenizację oglądało w telewizji 2 miliony Polaków i już wtedy zacząłem się zastanawiać, co jeszcze możemy zrobić, aby dotrzeć z wiedzą o Powstaniu do jeszcze szerszego grona odbiorców. Uznałem, że najlepiej będzie sięgnąć po medium filmowe, które jest najprostszą drogą, aby dotrzeć zwłaszcza do ludzi młodych.”

Przypomnijmy, że „Hiszpanka” w reżyserii Łukasza Barczyka to opowieść o kluczowych dla wybuchu Powstania Wielkopolskiego zdarzeniach – dramatycznych okolicznościach przybycia do Poznania Ignacego Jana Paderewskiego i o ludziach, którzy przygotowywali powstanie, a potem w nim walczyli i zwyciężyli. Bohaterami „Hiszpanki” są postacie rzeczywiste i fikcyjne – zarówno Polacy zafascynowani nadprzyrodzonymi siłami, mistycyzmem i spirytyzmem, jak i racjonalni przedsiębiorcy oraz wojskowi i polityczni stratedzy planujący walkę o niepodległość.

O wyjątkowości “Hiszpanki” świadczą liczby: ponad 1000 godzin planu filmowego, 5000 ujęć, w tym 450 ujęć efektowych, sceny batalistyczne kręcone przy użyciu 6 kamer jednocześnie, 50 kaskaderów, 100 kostiumów sprowadzonych z 6 europejskich państw, 2000 statystów i epizodystów oraz dialogi po niemiecku, angielsku, francusku i polsku, 40 automobili, 50 pojazdów konnych…oraz obsada: aktorzy z Hollywood, Austrii, Niemiec, Francji i oczywiście Polski.

Film w regularnej dystrybucji gości na ekranach polskich kin od 23 stycznia 2015 roku.

“Hiszpankę” mieszkańcy okolicy będą mieli możliwość obejrzeć podczas “NIEDZIELI FILMOWA” z Kinem Orange – niedziela 1 marca 2015 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Rakoniewicach.

PEŁNY repertuar filmów, które zostaną wyświetlone 1 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Rakoniewicach w ramach trasy Kina Orange przedstawia się następująco:

9:00 – Paddington

10:45 – Asteriks i Obeliks 3D

12:10 – Hiszpanka

14:40 – Carte Blanche

16:10 – Ziarno Prawdy

18:20 – Disco Polo

20:30 – 50 Twarzy Greya

BILETY MOŻNA NABYĆ:

1 – poprzez stronę: www.kinoorange.pl

2 –  bilety grupowe, rezerwując poprzez e-mail: [email protected]

3 – bezpośrednio przed seansem (ale pierwszeństwo wstępu maja kupujący poprzez pkt.1 / 2 )

CENA BILETU: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy

cena biletów 3D: 16 zł normalny, 15 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 13 zł grupowy

Hiszpanka plakat net

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu

SUPER !!!!!

Powrót objazdowego kina. Może to i ciekawy pomysł na spędzanie niedzielnego czasu, nie wszyscy mają możliwości wyjazdu do kina w Poznaniu.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x