Strona gminy Rakoniewice w nowej odsłonie

201610

Gmina Rakoniewice po raz czwarty na przestrzeni 13 lat odświeżyła wygląd strony internetowej. Strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych, czytelna i przejrzysta. Czy ładna? Kwestia gustu.

Znak czasu. Pierwsza strona internetowa, która powstała w 2003 roku zawierała w najbardziej eksponowanym miejscu takie istotne informacje jak liczbę mieszkańców czy dochody i wydatki gminy.

Można było w ten sposób “na szybko” wyliczyć deficyt, który wtenczas był niemały. Od tamtego czasu dochody gminy wzrosły o ponad 100%. Z ówczesnych ok 18 mln do ponad 40 mln obecnie.

2003

Dziś, aby znaleźć te informacje trzeba “przekopać się” przez BIP. Zawiłość urzędniczej terminologii dodatkowo komplikuje zrozumienie tych treści przez “nie fachowców”.

Przychodzi rok 2008 i strona zmienia wygląd. Jest przejrzyście i czytelnie. Stronę można na bieżąco aktualizować, co nadaje jej dynamiki.

2007

Taki stan trwa do roku 2010. Wówczas strona nabiera kształtów znanych jeszcze do niedawna.

2010

Jej dobrze znany wygląd zmienił się w minionym tygodniu ostatni raz na przestrzeni 13 lat. Duże zdjęcia powiązane tematycznie z gminą: wóz Drzymały, muzeum, ratusz w Rostarzewie i pałac. Do tego czytelne menu tematyczne, obrazkowy link z podobizną burmistrza wiodący do funkcjonalności “zadaj pytanie burmistrzowi”, ofilcjalny film promocyjny, newsletter, kilka najnowszych publikacji, integracja z facebookiem. Wszystko czego można się spodziewać od strony samorządu.

2016

Zobacz: rakoniewice.pl

MSz

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x