Strefa płatnego parkowania ruszyła

IMG 8340

Od 1 marca 2016 r. na rakoniewickim rynku obowiązuje płatna strefa parkowania, obejmująca cały Plac Powstańców Wlkp. Opłat można dokonywać w trzech automatach parkingowych. Płatna Strefa Parkingowa obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 — 17:00 oraz w soboty w godzinach 9:00 — 13:00. Minimalna wymagana opłata wynosi 0,50 zł i wystarcza na 15 minut parkowania, – za pierwszą godzinę — 1,60 zł, – za drugą godzinę – 1,90 zł – za trzecią godzinę — 2,20 zł – za czwartą i każdą następną godzinę — 1,60 zł

Istnieje również możliwość skorzystania z opłaty zryczałtowanej lub abonamentowej (szczegóły na www.rakoniewice.pl)

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania – Zakład Usług Komunalnych w Rakoniewicach sp. z o.o. ul. Malinowa 1, 62-067 Rakoniewice tel. 61 444 11 68, czynne jest od pon.-pt. w godz. 7:00-15:00.

Strefa płatna obowiązuje na podstawie uchwały nr X/49/2015 Rady Miejskiej w Rakoniewicach z dnia 30 września 2015 r.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
33 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Kasia
Kasia
4 lat temu

No wreszcie jest gdzie zaparkować ! Okazało się,że parking na rynku należał w większości do mieszkańców rynku .Świetna decyzja władz!

Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  Kasia

Jakbyś umiała parkować równolegle do chodnika to zawsze te miejsce byś miała. Teraz wszędzie wokół ulice pozastawiane i nie ma gdzie parkować po za rynkiem. Obroty sklepów pospadały, ludzie wolą jeździć po marketach bo 50gr za 15 minut to zdzierstwo jak na taką miejscowość.

kasia
kasia
4 lat temu
Reply to  Marek

Drugi dzień platna strefa a ty o obrotach sklepów że pospadały,puknij sie w głowę człowieku. Rynek dla wszystkich mieszkańców a nie tylko dla mieszkających na placu ,mają swoje podwórka niech tam parkują.

Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  kasia

No własnie o to chodzi, przerażające jest to, że to dopiero drugi dzień działania strefy płatnego parkowania, a sklepy już miały mniejsze obroty. Nie mówimy tu o pojedynczych jednostkach, a o kilku sklepach. Ludzie wolą jechać do marketów, niż lecieć do parkometru i spowrotem do auta, a w sklepach myśleć o czasie jaki im został. Złotówka za godzinę to powinien być max dla miejscowości takiej wielkości. Strefa C w Poznaniu (bezpośrednio przy Targach Poznańskich) za pierwszą godzinę liczy sobie 2 zł, u nas… 1,60. Owszem rynek jest dla wszystkich, nie jestem jego mieszkańcem, ale widzę problem. Widzę, pozastawiane ulice i pusty rynek.

Gajowy
Gajowy
4 lat temu
Reply to  kasia

po co Kasia będzie jeździła na rynek gdy padną sklepy?

sad
sad
4 lat temu
Reply to  Gajowy

bardzo trafna uwaga.

jacek
jacek
4 lat temu

Pogadamy za pól roku jak na rynku zostanie kiosk a ludzie bez pracy .

sad
sad
4 lat temu
Reply to  jacek

może nie tak będzie ale znowu mały musi odebrać dzieciom swoim od buzi aby dać tym co maja więcej .

Roman
Roman
4 lat temu

Kasia to chyba zagorzała zwolenniczka Pana Burmistrza,nie chodzi jej o
dobro sklepów mieszczących się na runku,tylko o to,aby Gmina załatała
pustki świecące w kasie.Samochody będą blokowały ościenne ulice aby
gdzieś zaparować.

Kasia
Kasia
4 lat temu
Reply to  Roman

akurat dzień w dzień robię zakupy w sklepach na Rynku:Waldi,Gwóźdź i Wysocki.Nie jestem niczyją zagorzałą zwolenniczką ,ale fakt jest taki ,że mieszkańcy Rynku traktowali miejsca parkingowe jak swoje własne ,o nikim nie pomyśleli.A za te miejsca zapłaciliśmy my, wszyscy mieszkańcy. Jeszcze dzień dwa i wszystko wróci do normy ,ludzie się przyzwyczają i będą parkować i płacić,tak jak prawie wszędzie ,w każdym mieście ,te stawki aż takie wygórowane nie są 25-26 dni po 0,50gr to jest niecałe 15 zł

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Od razu pustki w sklepach. Teraz po chleb lepiej jechac do biedronki niz kupować w sklepach na rynku… Brawo burmistrzu za niszczenie lokalnej przedsiębiorczości.

cierpliwy
cierpliwy
4 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie wiem co według Pana Burmistrza jest takiego atrakcyjnego na Rynku w Rakoniewicach żeby płacić za parkowanie. Na pewno nie sklepy które umierają śmiercią przymusową. Do Wolsztyna to ludzie jeżdżą na zakupy to jeszcze można jakoś zrozumieć. Proponuje następnie wdrożyć strefę płatnego parkingu na Rynku w np. w Rostarzewie !!!!!

sad
sad
4 lat temu
Reply to  cierpliwy

Proponuje zrobić płatny parking przed Urzędem Gminy zalety ,mniej spraw do załatwienia i więcej czasu na kawę a Ci co przyjdą zapłacą za postój i znowu plus bo będzie więcej kasy na kawę .
Proszę sie nie burzyć i przyjąć krytykę bo tak to wygląda z perspektywy zwykłego szarego obywatela.

cierpliwy
cierpliwy
4 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Cóż !!! czego można się spodziewać od miłośników ” Dychy Drzymały ” na którą przeznaczane są ogromne środki w celu realizacji prywatnych zainteresowań……………………………….

Moskit
Moskit
4 lat temu
Reply to  cierpliwy

Prawda!

Magda
Magda
4 lat temu
Reply to  cierpliwy

Ludzie organizujący Dychę robią to w wolnym czasie, zaszczepiają młodym i starszym ludziom pasję do tego coraz bardziej popularnego sportu – i robią to bardzo dobrze i za całkowitą darmochę. Uważam to za obraźliwe co napisałeś, że na Dychę są ,,przeznaczane ogromne środki w celu realizacji prywatnych zainteresowań”. Środki te przeznaczają sponsorzy (można to przeczytać na stronie Dychy), a realizacją ,,prywatnych zainteresowań” jak piszesz można przy okazji zarazić wiele osób, które Dycha zainspirowała do uprawiania tego sportu.

www
www
4 lat temu

co wy pierdolicie – najlepiej to wjechac autem do samego sklepu bo zaparkowac na innej ulicy i się kawałek przespacerowac to za daleko a potem ze się odchudzać trzeba bo dupska rosną

Gajowy
Gajowy
4 lat temu
Reply to  www

co piernik ma do wiatraka?

sad
sad
4 lat temu
Reply to  www

dlaczego sa Mc Donaldy a bo człowiek wskakuje kupuje pół chleba czy dwie bułki i wyskakuje . Zaparkowanie i podejście do rogu parkingu kupienie biletu jeśli masz drobne i zrobienie zakupu .Zobacz człowieku ile czasu to zajmuje. Kupujac codziennie 2 bulki zobacz ile cie kosztuja a to tylko jedno zatrzymanie.Kogo stac na placenie dodatkowo za miejsca na drodze publicznej mimo iz podatek i tak płacimy w paliwie.

rakoniewiczanin
rakoniewiczanin
4 lat temu

Ludzie nie oszukujmy się tu nie chodzi o czynnik finansowy ale o wolne miejsca parkingowe.

Gajowy
Gajowy
4 lat temu

a politykom o dobro obywatela 🙂

wierzący w to mocno
wierzący w to mocno
4 lat temu
Reply to  Gajowy

A księdzu o zbawienie owieczek.

Wkurzony
Wkurzony
4 lat temu

A ja mam pytanie. Czy jako ze płatna strefa na rynku ogranicza parkowanie mojego samochodu na bocznej ulicy pod moim domem gdzie nie mam garażu bo ludzie stają co chwile i nie mam gdzie zaparkować to czy tez mogę namalować kopertę i brać pieniądze?

sad
sad
4 lat temu
Reply to  Wkurzony

Kolego droga nie należy do ciebie tylko do wszystkich obywateli.Pytanie brzmi czy masz garaż lub podwórko i tam możesz parkować swoje auto czy zwyczajne lenistwo powoduje ze parkujesz na drodze publicznej .

Sławek
Sławek
4 lat temu

A mnie zastanawia tylko jedno. Dlaczego nie wprowadzono strefy ograniczonego parkowania? Tak jak w Opalenicy. Rynek byłby odblokowany od kilkugodzinnego parkowania, ale nie wykluczałby krótkotrwałego postoju np. w celu dokonania zakupów. A tak wylano dziecko z kąpielą ! No cóż… Takie rządy.

gość
gość
4 lat temu
Reply to  Sławek

Prawdopodobnie tak się stanie ,pierwsze 10 czy 15 minut bedzie zwolnione z opłaty

Jurek
Jurek
4 lat temu

Widzę, że kompletnie nie rozumiecie rozwoju Gminy NNB.

Mówicie o miejscach pracy, zarabianiu, jakimś tam rynku – to takie powszednie, przyziemne – to już było.

Teraz przechodzimy na wyższy poziom, będziemy spacerować pięknymi alejkami w Parku Miejskim, podziwiać słynny Gerardopol w dzień i jeszcze piękniejszy – podświetlony nocą.

W niedalekiej przyszłości oddając się bez reszty spacerom i podziwianiu piękna będziemy nawet mogli się pokłonić NNB pracującemu na tarasie Gerardopolu.

Miłego weekendu J.J.Sieradzan

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
4 lat temu

Witam po raz pierwszy od dawien dawna robiąc zakupy w sobotę nie miałem problemów z parkowaniem i za 1zł postawiłem samochód i udałem się na rekonesans po sklepach. Dla mnie strefa jest Ok! zapłacę 4-5zł miesięcznie ale nie martwię się mandatami za złe parkowanie. Jeśli ktoś uważa że 1,60zł na godzinę to dużo to niech przyjedzie na zakupu przed godziną 9 na rynek, parking jest za darmo. Widziałem naszego miejscowego krytyka władzy jak stał przy parkomacie nie wiem czy płacił czy sprawdzał jak to działa 🙂 A jest jeszcze jedno wyjście pieszo lub rowerem, nieprawdaż Panie Jurku. A Pana jeszcze boli te pałac, Fajną nazwę Pan wymyślił na park a jaką wymyśli Pan na Hale Widowiskową ? I tak jeszcze jedno kto zajmował tyle miejsca na rynku !!! schowali samochody do garaży, przyjeżdżają 1 samochodem w parę osób do pracy ? stają na innych miejscach parkingowych poza rynkiem ! Sklepy dadzą sobie rade większym zagrożeniem są markety i cenny !

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu

Strefa dział i odkorkowała parkingi na rynku.
Co do pomników ( budynków ) stawianych przez naszych burmistrzów i ich nazewnictwa to nazwa do Hali przychodzi mi taka ,, Jura stic hall ” lub z rosyjskiego ,,Jurasport”
Pan J w swoich przemówieniach dla młodzieży powtarzał uczcie się języków obcych, pewnie zna kilka a pierwszy obcy język który poznał w szkole to Rosyjski

rekrut
rekrut
4 lat temu

Za decyzją naszych anonimowych radnych, burmistrz wprowadził to co chciał
i na razie mamy jako mieszkańcy ( na nasz koszt)
poniesione wydatki na:
projekt strefy ,parkomaty,oprogramowanie utworzenie biura strefy i etatu pracownika
razem pewnie ponad 100 tys. zł
i efekty :
pusty rynek o co zapewne nie chodziło, zapełnione ulice sąsiednie,problemy z porannym bezpieczeństwem przy przedszkolu, szkole, spadek obrotów punktów handlowych.
Przecież przed rokiem na spotkaniu w sprawie strefy, mieszkańcy o tych zagrożeniach mówili, ale nikt ich nie słuchał.
Nikt nie analizował różnych składanych wniosków, a nawet nie próbował odnieść się do propozycji.
Konsultacje się odbyły, a my i tak wiemy lepiej.
Radni ulegli bezrefleksyjnie czarowi Gererda i mamy to co mamy
Co trzeba zrobić ?
Zweryfikować podjętą decyzję,sprzedać parkomaty i wprowadzić darmowe parkowanie do 2 godzin monitorowane na podstawie foto z kamer,
a jak to zrobić, aby było skuteczne, pozostawiam tym których opłacamy z naszych podatków

B.Stańczyk
B.Stańczyk
4 lat temu

Już o tym pisałem ,ale powtórzę.
Jeśli problem stanowią tylko wielogodzinni parkingowcy, to zapłacą za nich mieszkańcy Rakoniewic i okolic, a zwłaszcza Rynku. Jak to załatwić? : Strefa Ograniczonego Postoju np. w godz. 6.00-18.00, postój do 1,2,3 godz. ( do ustalenia).
W samochodzie zostawiasz taki gadżet z tarczą zegarową, na którym nastawiasz wskazówki zgodnie z aktualnym czasem. Jeśli chcesz parkować dalej, po 1,2,3 godz. ustawiasz znów aktualny czas. Kontrola?- Policja co jakiś czas sprawdzi „która godzina?” na zegarku w samochodzie, rutynowa kontrola.
Skąd taki zegarek? – Adam Słodowy lub lepiej Spółdzielnia Socjalna przy Warsztatach Terapii. Zbędna płyta CD, tektura , malujemy tarczę zegarową i to jeszcze na tle (nalepka) z gminnym emblematem – np.Muzeum Pożarnictwa, podcienie (dodatkowa promocja Gminy), na odwrocie korek, by przymocować wskazówki i po sprawie, dla wymagających jeszcze przyssawka na szybę. Jak to rozprowadzać?: w muzeum, w urzędzie, na hali, w kwiaciarni , sklepach na rynku. Pomysł tak prosty, że aż nierealny, ale funkcjonuje w wielu miastach.
Taka strefa może obejmować też Pocztową, Grodziską, Kościelną, Wolsztyńską, wedle życzenia. Zresztą szczegóły projektu trzeba ustalić z mieszkańcami podczas realizacji. Dla mieszkańców w strefie to pewna uciążliwość, by pilnować godzin, jeśli ktoś parkuje cały dzień 3-4 wyjścia do samochodu, ale ile takich przypadków będzie? Zawsze można dać mieszkańcom pewne fory.
Zalety?
1. Gmina nie wydaje kasy . 2. Mieszkańcy rynku nie płacą za parking. 3. Handlowcy oddychają swobodnie. 4. Spółdzielnia ma zajęcie, fundusze i promuje Gminę. “
Kwestię parkowania podobnie przedstawiał na sesji Radny WAJS, ale skoro Radny WAJS, to z zasady należało zignorować Jego zdanie, co też uczynili nasi szanowni BEZRADNI. Pozdrawiam

Marcin PC
Marcin PC
4 lat temu

Dlaczego jest tak wysoka opłata roczna dla mieszkańców strefy. W Grodzisku Wlkp jest 100zł na rok a w Poznaniu 120. Ale w Rakoniewicach 500 zł. Gratulacje do władz. Życzę powodzenia w następnych wyborach.

terminator
terminator
4 lat temu

trafna wiadomosc malo pojazdow usycha rynek godzina za darmo pozniej platna propozycja dla radnych

33
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x