Strefa jednak nie od lutego

IMG 8340

Termin uruchomienia strefy płatnego parkowania na rakoniewickim Placu Powstańców Wielkopolskich odsuwa się w czasie. Początkowo strefa miała zacząć działać z początkiem roku, później była mowa o początku lutego, a na ten moment wiadomo, że jej zacznie ona działać nie wcześniej niż w marcu.

Na rynku pojawiły się już trzy parkomaty, które obsługiwać będą strefę. Koszt ich zakupu z montażem i oprogramowaniem wyniósł prawie 59 tys. złotych. Wcześniej poniesionym kosztem było przygotowanie projektu strefy. Na ten cel gmina Rakoniewice wydała 4907,70 zł. Kolejne koszty, związane z eksploatacją, wynikają z konieczności zatrudnienia pracownika do obsługi strefy.

W projekcie budżetu założono na ten rok przychody ze działalności strefy w wysokości 70 tys. złotych.

W dni robocze strefa będzie funkcjonować w godz. od 9 do 17, a w soboty od 9 do 13.

Ile będzie kosztować parkowanie w strefie w Rakoniewicach?

Minimalna opłata wyniesie 50 gr. i wystarczy na 15 minut parkowania. Pierwsza godzina będzie kosztować 1,6 zł, druga 1,9 zł, trzecia 2,2 zł, a czwarta i każda kolejna 1,6 zł. Dla mieszkańców posiadających identyfikator mieszkańca za jeden miesiąc opłata za jeden samochód wyniesie 50 złotych, za trzy miesiące 120 złotych, a za rok 500 zł. Abonament dla firm znajdujących się w strefie za jeden samochód wyniesie: na 1 miesiąc 100 zł, na 6 miesięcy 500 złotych i na rok 1000 złotych.

W przypadku przekroczenia opłaconego czasu parkowania i przybycia do Biura Obsługi Strefy Płatnego Parkowania w godz. jego funkcjonowania wysokość opłaty dodatkowej wyniesie:

a) danego dnia – 20,00

b) w terminie 6 kolejnych dni po dniu wystawienia wezwania 25 złotych.

c) wniesionej przelewem w terminie 6 kolejnych dni po dniu wystawienia wezwania 25,00 złotych

W przypadku nie dokonania opłaty za parkowanie i uiszczenia opłaty dodatkowej w godz. funkcjonowania BOSPP lub wniesionej przelewem w terminie 6 kolejnych dni po dniu wystawienia wezwania, wysokość opłaty dodatkowej wyniesie 35 złotych

W przypadku nie dokonania opłaty za parkowanie i nie uiszczenia opłaty dodatkowej i przekroczenie opłaconego czasu parkowania w ciągu 6 kolejnych dni po dniu wystawienia wezwania, opłata wynosi: 50,00 złotych.

Wiekszośc głosujących jest przeciw

W przeprowadzonej na stronie pgo24 ankiecie 72% głosujących (oddano 302 głosy) stwierdziło, że strefa jest niepotrzebna. Pozostałe 28% uważa jej wprowadzenie za potrzebne.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
M
M
4 lat temu

1 Pracownik do obsługi strefy parkowania ,to za mało. 44 godziny wychodzi tygodniowo. Chyba że zatrudnienie na śmieciówce .

FigoFago
FigoFago
4 lat temu

Wyborcy tego haraczu mam nadzieje,źe nie zapomną.

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lat temu

Mieszkańcy teraz będą musieli cierpieć przez te płatne parkingi.. Nie każdy mieszkaniec może sobie pozwolić na to żeby stawać samochodem na podwórku.. Więc czemu mają płacić jeszcze za parking pod własną kamienicą..

ktoś
ktoś
4 lat temu
Reply to  Mieszkanka

Ja płacę podatek od garażu który postawiłem z własnych środków finansowych, na własnym terenie i nie mam go pod 24h monitoringiem, a jak pojadę na rynek to zapłacę parkingowe lub pojadę rowerkiem dla zdrowotności.
i nie mam kamienicy w centrum miasta i mieszkam na peryferiach do centrum muszę dojechać za luksus trzeba płacić !

Jagoda
Jagoda
4 lat temu
Reply to  ktoś

A toś wymyślił ten parking przeciez jest wybudowany z pieniędzy podatników. Argumentacja godna etatowego propagandysty

kasia
kasia
4 lat temu
Reply to  Jagoda

No właśnie z pieniędzy podatników ,więc niech służy wszystkim podatnikom a nie tylko mieszkańcom rynku,którzy mają swoje podwórka!!!!

Bubu
Bubu
4 lat temu

Ciekawe kto wpadł na genialny pomysł pomalowania na rynku czarnej granitowej kostki białą farbą? Wygląda to przepięknie.

7
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x