Efekt strefy

Strefa płatnego parkowania w Rakoniewicach, po miesiącu działania, spełniła swoje zadanie, którym było uwolnienie miejsc do parkowania na rynku. Rakoniewicki plac Powstańców Wielkopolskich, nawet w czasie przedświątecznej gorączki zakupowej, dysponował wieloma wolnymi miejscami parkingowymi. Spora część kierowców woli zostawić samochody poza rynkiem, gdzie można znaleźć bezpłatne miejsca.

Strefa płatnego parkowania działa w Rakoniewicach od początku marca. Obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 — 17:00 oraz w soboty w godzinach 9:00 — 13:00. Minimalna wymagana opłata wynosi 0,50 zł i wystarcza na 15 minut parkowania, Wysokość opłat wynosi za pierwszą godzinę — 1,60 zł, za drugą godzinę – 1,90 zł, za trzecią godzinę — 2,20 zł, a za czwartą i każdą następną godzinę — 1,60 zł.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarzy (12)

 1. Bzdura, jak można tak napisać ?
  Pusty rynek z 5 samochodami na krzyż spełnia swoje zadanie, jest to iście gebelsowska propaganda
  a tych, których problem dotyczy czyli mieszkańców ma się za nic.
  może warto zamknąć cały rynek i zabronić parkowania w ogóle, tez sobie będą musieli jakoś poradzić
  i pewnie poradzą

  1. Wprowadzenie strefy to bardzo dobre rozwiązanie, nareszcie jest gdzie zostawić auto kiedy ma się coś do załatwienia, nareszcie mieszkańcy Rynku i pracownicy okolicznych sklepów i firm przestali namiętnie okupować miejsca parkingowe. Z perspektywy mieszkańca innej części Rakoniewic to jest właśnie dbałość o dobro mieszkańców, a nie jak Pan stwierdził “mieszkańców ma się za nic”.

 2. kolejna beznadziejny pomysł do którego trzeba bezie dokładać, jestem ciekaw ile wynoszą koszty i zyski z tej cudownej inicjatywy i te finansowe i te społeczne

 3. to prawda ze z automatów za marzec gmina wyciągnęła 1000 zł a pracownik który pilnuje dostaje 1700 na miesiąc?

 4. głupi narodzie , dajecie sie doić jak krowy . Płacicie podatek dochodowy ,akcyzę,vat, łapówki ,opląty wszelakie , płacicie tez podatek paliwowy na drogi a jeszcze płacić trzeba za parking we własnym mieście(płacicie podatek od nieruchomości i gruntowy ) bo rozumiem , jak ktoś obcy płaci .Płacicie księdzu i płacicie , żeby wam ochrzcił dziecko , za komunie , za ślub i za pogrzeb bo was nie pochowa.Płacicie , za własna głupotę i niewiedze. Płacicie skorumpowanym policjantom bo was doją z mandatów , płacicie lekarza ,którzy nawet nie spytają sie Was na co chorujecie a szybko wypisują receptę na leki , z których maja profity i wycieczki . Płacicie adwokatom za rozwody i inne sprawy bo się nie potraficie dogadać a oni nawet kasy fiskalnej nie maja i żadnego paragonu nie wystawią .Wydoi was tez wasz ulubiony mechanik samochodowy czy innej maści “fachowiec” na koniec , płacicie waszym dzieciom ,które leża na kanapie i są tak upośledzone ze nic nie potrafią robić ,tylko ciągle coś chcą .

  Tu nie chodzi o to czy strefa przynosi albo przyniesie dochód.ważne ze ktoś zarobił przy tworzeniu tego szajsu, no i ważne za nadal będzie zarabiał za obsługę. Nic to. Będa wprowadzane kolejne daniny na rzecz nieudacznych rządów .Podatek od deszczówki i podatek od śniegu , podatek za oddychanie w górskich śmierdzących kurortach .

  Ilu bedzie tutaj ludzi tyle będzie zdań .Wszystko to kwestia interesu .

  1. Gdyby lud był w stanie wyobrazić sobie że budżet to nie jest jakiś niedookreślony byt a podobnie jak ten domowy to może dawno wywieźli by Tomiaka na taczce. Takiego “menadżera” to dawno gmina nie miała… Niedługo zaciągnie pożyczkę na remont pałacu bo panu doktorowi marzy się władanie z wieży z kości słoniowej. Ehhh, słabo to wszystko wygląda.